Trwa ładowanie...
d2ji5uu

Rosja wzywa do stabilizacji w Wenezueli

Rosyjskie MSZ wezwało w niedzielę Wenezuelczyków do poszukiwania pokojowego, demokratycznego wyjścia z politycznych niepokojów w ich kraju. Przedstawiciel rosyjskiego lobby naftowego wyraził nadzieję, że powrót na stanowisko odsuniętego od władzy prezydenta Hugo Chaveza pozwoli utrzymać wysokie ceny ropy.

d2ji5uu
d2ji5uu

Opowiadamy się za niezwłocznym przywróceniem porządku konstytucyjnego na demokratycznych zasadach - powiedział w niedzielę w państwowej telewizji ORT rzecznik rosyjskiego MSZ Aleksandr Jakowienko. Apelujemy do wszystkich zainteresowanych, by podjęli niezwłocznie działania w celu osiągnięcia pokoju i porozumienia - oświadczył Jakowienko, dodając, że Rosja jest wiarygodnym partnerem i przyjacielem Wenezuelczyków.

Szef wpływowej rosyjskiej grupy naftowej Siergiej Borisow wyraził nadzieję, że powrót Chaveza na stanowisko pozwoli utrzymać wysokie ceny ropy.

Analitycy przewidywali, że Pedro Carmona, który pod nieobecność Chaveza ogłosił się jego następcą, może odstąpić od ustaleń Organizacji Państw Eksporterów Ropy (OPEC). Dotyczyły one ograniczeń eksportu tego surowca, co pozwoliłoby na stabilizację spadających cen.

Wenezuela - jeden z największych eksporterów ropy naftowej - sprawuje obecnie przewodnictwo w OPEC. Ostatnie wydarzenia w Wenezueli Moskwę bardzo zaniepokoiły.

Po odsunięciu Chaveza od władzy rosyjskie MSZ wyraziło nadzieję na jak najszybsze przywrócenie w Wenezueli spokoju, demokracji i ładu społecznego. (aka)

d2ji5uu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ji5uu
Więcej tematów