Trwa ładowanie...
d2y30no

Rosja rozmieściła dwa bombowce Tu-160 w pobliżu Alaski

Rosja poinformowała, że w celach szkoleniowych rozmieściła dwa zdolne do przenoszenia broni jądrowej bombowce Tu-160 w bliskim sąsiedztwie Alaski. Do terytorium USA mogą dolecieć w 30 minut.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dwa Tu-160 zostały umieszczone blisko Alaski
Dwa Tu-160 zostały umieszczone blisko Alaski (PAP)
d2y30no

Rosyjskie ministerstwo obrony narodowej przekazało, że dwa samoloty Tu-160 przeleciały 6 tys. kilometrów z bazy na zachodzie kraju i dotarły do miejscowości Anadyr, stolicy Czukockiego Okręgu Autonomicznego - podaje Polsat News za PAP.

Jak podkreślają rosyjskie media, z Anadyru do granic Alaski jest zaledwie 600 km i samolot Tu-160 może przelecieć tę odległość w ciągu 20 minut. "Co więcej, nie musiałby opuszczać rosyjskiej przestrzeni powietrznej, aby pociskami ze swojego pokładu zagrozić systemom radarowym i obronie przeciwlotniczej na terenie USA" - pisze "Rosijskaja Gazieta".

Bombowiec strategiczny TU-160, zwany w Rosji "Białym Łabędziem", jest naddźwiękowym samolotem, najcięższą maszyną bojową na świecie. Może przenosić 12 pocisków nuklearnych bliskiego zasięgu i bez tankowania pokonać dystans 12 tys. km.

d2y30no

Samolot Tu-160 przechodzi obecnie modernizację. Poprawiona wersja będzie miała lepsze uzbrojenie, systemy nawigacji i awioniki. Modernizację przeszło w także lotnisko w Anadyrze. Teraz może przyjmować samoloty większe niż Tu-160.

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2y30no

Podziel się opinią

Share

d2y30no

d2y30no
Więcej tematów