Trwa ładowanie...

Rosja. Niedźwiedź zaatakował tresera w cyrku. Jest wideo z incydentu

W Ołońcu na terenie rosyjskiej Republiki Karelii podczas cyrkowego występu doszło do dramatycznych scen. Tresowany niedźwiedź rzucił się na swojego pana, gdy ten prezentował zwierzę zgromadzonej na miejscu publiczności. Zaledwie kilka metrów dalej znajdowały się dzieci. Nagranie z tej groźnej sytuacji trafiło do sieci.

Rosja. Niedźwiedź zaatakował tresera w cyrku. Jest wideo z incydentuŹródło: Facebook.com
d1pp430
d1pp430

Mimo że świadomość społeczeństwa na temat nieludzkiego traktowania dzikich zwierząt w cyrkach jest coraz większa, tego typu rozrywka wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem w niektórych częściach świata. Rodziny chętnie płacą za możliwość zobaczenia udomowionych słoni, drapieżnych kotów, małp czy niebezpiecznych niedźwiedzi.

Nagranie z takiego występu obiegło internet po tym, gdy w rosyjskim Ołońcu doszło do incydentu z udziałem rozwścieczonej żywej atrakcji. Na wideo można zobaczyć, jak niedźwiedź chwilę przed atakiem jest zmuszany do wykonywania różnych sztuczek, takich jak pchanie taczki czy chodzenie na tylnych łapach. W pewnym momencie zwierzę rzuciło się na stojącego najbliżej tresera i powaliło go na ziemię.

Zobacz wideo: Rzucił się na tresera. Cyrk umywa ręce

Rosja. Atak niedźwiedzia w cyrku

Na ratunek zaatakowanemu mężczyźnie rzucił się inny pracownik cyrku i zaczął kopać drapieżnika. Ten jednak nie odpuszczał. Bezskuteczna próba odciągnięcia uwagi od niedźwiedzia zmusiła pracownika na użycie paralizatora.

d1pp430

Jak podają lokalne media, dotkliwie pogryziony w ramie treser odmówił opieki medycznej. Nikt z obecnych na miejscu widzów (w tym dzieci) nie odniósł obrażeń. Biorąc pod uwagę brak ogrodzenia między sceną a publicznością, obserwujący występ mieli sporo szczęścia. Teraz pracownicy cyrku odpowiedzą przed karelskim komitetem śledczym, czy występ był należycie zabezpieczony.

Źródło: fakty.interia.pl

Duda spotka się z Olgą Tokarczuk? Rzecznik prezydenta: nie mogę wykluczyć

d1pp430
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pp430
Więcej tematów