Trwa ładowanie...

Rosja najedzie na Europę? "Mogą zaatakować szybciej niż nam się wydaje"

Przed atakiem ostrzega gen. Nick Carter, szef sztabu generalnego brytyjskiej armii. - Rosja jest gotowa do wojny - przekonuje. - W Syrii przetestowała nowe rodzaje uzbrojenia, może uderzyć na Europę szybciej niż się tego spodziewamy.

Share
Rosja najedzie na Europę? "Mogą zaatakować szybciej niż nam się wydaje"
Źródło: mil.ru/CC BY
d1pnt3z

Szef sztabu brytyjskiej armii przekonuje, że kolejna wielka wojna jest realna i Rosja może uderzyć w NATO wcześniej niż się tego spodziewamy. Gen. Carter tłumaczy, że ten konflikt może mieć zupełnie inny charakter niż ten na wschodzie Ukrainy. "Zajęcie Krymu przez Rosję miał charakter lokalny i wojna nie rozlewała się na państwa ościenne, jeśli nie liczyć tłumu uchodźców uciekających przed bombami" podaje portal natemat.pl.

Według generała Nicka Cartera, "Rosja od miesięcy traktuje wojnę w Syrii jako swoisty poligon, gdzie doświadczenia nabierają rosyjscy żołnierze i dowódcy".
- Tam też testowana jest nowa broń i taktyka - zdaniem szefa sztabu - Syria jest mniej więcej tym, czym była Hiszpania dla Adolfa Hitlera i jego Wehrmachtu - podkreśla.

ZOBACZ TAKŻE:

Generał Carter ostrzega i nawołuje, by szybko powiększać kontyngent wojsk brytyjskich w Niemczech, by w razie konfliktu żołnierze z Wysp byli gotowi do walki na kontynencie.

d1pnt3z

Podziel się opinią

Share
d1pnt3z
d1pnt3z
Więcej tematów