Trwa ładowanie...
d1lapnh

Rosja: Aleksij II dopuszcza możliwość spotkania z papieżem

Aleksij II (AFP)
Patriarcha Moskwy i Wszechrusi Aleksij II oświadczył we wtorek, że uważa za możliwe spotkanie z papieżem Janem Pawłem II, choć trzeba najpierw rozwiązać problemy istniejące pomiędzy rosyjską Cerkwią a Watykanem.

d1lapnh
d1lapnh

Bardzo często środki masowego przekazu mówią: jaki dobry ten papież, który chce spotkać się z patriarchą i jaki zły ten patriarcha, który nie chce spotkać się z papieżem - cytuje słowa Aleksija II agencja Interfax, wypowiedziane podczas spotkania we wtorek z Wiktorem Czernomyrdinem, nowym ambasadorem Rosji na Ukrainie.

Te problemy - wyjaśnił Aleksij II - to sytuacja na zachodniej Ukrainie, gdzie grekokatolicy na początku lat 90. zniszczyli trzy prawosławne diecezje oraz uprawianie przez Watykan prozelityzmu, czyli nawracanie prawosławnych na katolicyzm na kanonicznych terenach rosyjskiej Cerkwi.

Papież będzie na Ukrainie 23-27 czerwca. Wcześniej patriarcha Aleksij II powiedział, że w czasie pobytu Jana Pawła II w Kijowie i Lwowie nie dojdzie do żadnych kontaktów papieża z przedstawicielami Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Moskiewskiego Patriarchatu. (aka)

d1lapnh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lapnh
Więcej tematów