Trwa ładowanie...

Roman Giertych o książce "Archipelag GUŁag". Trwa akcja #GdybyNieKsiążka

- Po przeczytaniu tej książki już wiedziałem... - zaczyna mecenas Roman Giertych. Pokazuje też zdjęcie z publikacją Aleksandra Sołżenicyna.

Share
Roman Giertych o książce "Archipelag GUŁag". Trwa akcja #GdybyNieKsiążka
Źródło: WP.PL
d443fxc

60 procent Polaków nie przeczytało w zeszłym roku ani jednej książki. Razem możemy to zmienić! Wirtualna Polska dedykuje akcję #GdybyNieKsiążka Oldze Tokarczuk, laureatce Literackiej Nagrody Nobla za 2018 r.

Teraz do wydarzenia dołączył mecenas związany ze środowiskami opozycyjnymi. - Po przeczytaniu tej książki wiedziałem, że nigdy nie będę miał nic wspólnego z komunizmem i totalitaryzmem - mówi nam Roman Giertych.

Pokazuje też zdjęcie z książką "Archipelag GUŁag". Jest to trzytomowe dzieło Aleksandra Sołżenicyna, napisane w formie relacji historycznej, powstałe w latach 1958–1968. Stanowi świadectwo zbrodniczej działalności systemu działającego w ZSRR. Na Zachodzie książka ta wywołała poruszenie, które doprowadziło do rozwiania iluzji na temat systemu komunistycznego oraz osłabienia wpływów komunistów zachodnioeuropejskich.

d443fxc

Przypomnijmy, że do akcji #GdybyNieKsiążka przyłączyli się już pisarze, aktorzy, sportowcy, youtuberzy. Każdy z nich zdobył się na bardzo osobiste refleksje. Mówią o książkach, które wpłynęły na wybór zawodu, oraz takich, które inspirują ich na co dzień, czyli - zgodnie ze słowami noblistki – otwierają głowy.

Zobacz także: Tadeusz Cymański przyznaje: nerwy puściły, dałem klapsa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d443fxc

Podziel się opinią

Share
d443fxc
d443fxc
Więcej tematów