Trwa ładowanie...
d2entq2
wypadek

Rodzina zidentyfikowała ciało 28-letniego biegacza odnalezionego w Tatrach

• Rodzina potwierdziła, że odnalezione we wtorek w Tatrach ciało, to 28-latek z Warszawy • Mężczyzna wyszedł w góry 5 października • Na szlaku zastało go załamanie pogody
Share
Rodzina zidentyfikowała ciało 28-letniego biegacza odnalezionego w Tatrach
Źródło: PAP, Fot: Grzegorz Momot
d2entq2

- Rodzina zmarłego przyjechała w środę z Warszawy do Zakopanego i potwierdziła, że tożsamość mężczyzny. Na ciele brak jest obrażeń, dlatego przyjmujmy, że zgon nastąpił w wyniku osłabienia organizmu, lub nagłego zachorowania. Mężczyznę w górach zaskoczył śnieg i nagłe oziębienie - powiedziała Polskiej Agencji Prasowej Agnieszka Szopińska z zakopiańskiej policji. - Na życzenie rodziny nie będzie przeprowadzona sekcja - dodała.

28-latek wyszedł w Tatry 5 października. W górach zastało go załamanie pogody. Wówczas nastąpiło nagłe ochłodzenie i zaczął padać śnieg. Następnego dnia ratownicy górscy ogłosili zagrożenie lawinowe. Na Kasprowym Wierchu leżało niemal pół metra śniegu.

Na drugi dzień po zaginięciu ratownicy tatrzańscy zaczęli poszukiwania mężczyzny. W akcji brali także udział słowaccy ratownicy, którzy przeszukiwali szlaki po południowej stronie Tatr. Akcję poszukiwawczą utrudniał ciągle padający śnieg. Zagrożenie lawinowe wzrosło do drugiego stopnia. Gęsta mgła uniemożliwiła użycie śmigłowca. Rejon, w który udał się biegacz był przeszukiwany pieszo przez ratowników baz skutku kilkakrotnie.

Ciało turysty ratownicy TOPR wypatrzyli we wtorek z pokładu śmigłowca w górnej części Doliny Małej Łąki w Tatrach. Wiejący wcześniej wiatr halny spowodował szybkie topnienie resztek śniegu.

d2entq2

Podziel się opinią

Share
d2entq2
d2entq2
Więcej tematów