Trwa ładowanie...

Rodzice ofiar pedofila zlinczowali go podczas koncertu w kościele w Buenos Aires

Po tym, gdy pedofil wyszedł wcześniej na wolność, rodzice molestowanych dzieci postanowili się zemścić

Do linczu doszło miesiąc temu w kościele w Buenos Aires. Mężczyzna zmarł 1 grudnia

Trwa śledztwo ws. zabójstwa. Sprawa wzburzyła lokalnych mieszkańców i internautów - piszą "Washington Post" i argentyńskie media

Rodzice ofiar pedofila zlinczowali go podczas koncertu w kościele w Buenos AiresŹródło: AFP, fot: Juan Mabromata
duwnvd2
duwnvd2

Sześć lat temu kilka rodzin w Buenos Aires oskarżyło nauczyciela muzyki w przedszkolu o molestowanie ich dzieci. W 2010 r. Marcelo Fabian Pecollo został skazany na karę 30 lat więzienia za wykorzystanie pięciorga dzieci w wieku 3-5 lat.

Jednak pedofil - po tym, jak sąd zmniejszył mu karę - po czterech latach wyszedł na wolność i szybko został trębaczem w lokalnej orkiestrze w dzielnicy Moron. 30 października 42-letni Pecollo grał w kościele na trąbce razem z innymi muzykami, gdy wściekli rodzice wdarli się do świątyni. - Gwałciciel i pedofil jest w kościele i gra w orkiestrze! - krzyczeli, według świadków. Mężczyzna pobiegł za ołtarz, próbował uciec, ale ludzie otoczyli go w bocznej nawie i brutalnie pobili. Pecollo przez miesiąc był w śpiączce, zmarł 1 grudnia - informuje "Washington Post" argentyńska policja.

Ksiądz Jorge Oesterheld w dniu linczu był w kościele. Powiedział lokalnej telewizji, że wśród agresorów rozpoznał rodziców dzieci, które wcześniej były uczniami Pecollo w pobliskim przedszkolu. - Myślę, że przyszli, by się zemścić i go zabić. Gdyby nie było ludzi, którzy bronili Pecollo, zginąłby tam, za ołtarzem - powiedział duchowny.

Policjantom nie udało się złapać napastników na gorącym uczynku, prowadzą śledztwo ws. zabójstwa, dotychczas nie postawili nikomu zarzutów. W środę nie były jeszcze znane wyniki sekcji zwłok ofiary.

duwnvd2

Sprawa zbulwersowała mieszkańców dzielnicy, doszło do protestów przed kościołem. Demonstranci trzymali transparenty "Jesteśmy z dziećmi". Wielu internautów solidaryzuje się z rodzicami pokrzywdzonych dzieci, deklarując, że na ich miejscu zrobiliby to samo.

Według relacji jednego z członków orkiestry, opublikowanej w serwisie Infobae, muzycy nie znali kryminalnej przeszłości Pecollo. Zastępował innego muzyka od roku.

Media argentyńskie żyją ostatnio aferami pedofilskimi. 28 listopada portal Infobae informował o postawieniu zarzutów pedofilskich dwóm księżom pracującym z głuchymi dziećmi w instytucie w prowincji Mendoza. Sprawę nagłośniła senator Daniela Garcia. W 2015 r. ofiarami gwałtów padło prawie 4 tys. Argentyńczyków. - informuje Infobae, publikując zdjęcia podejrzanych, którzy nie zostali ujęcie przez policję.

Washington Post,La Nacion,Infobae,El Clarin oprac. Adam Przegaliński

duwnvd2

Zobacz też: Seremet zeznaje przed komisją ws. Amber Gold

duwnvd2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duwnvd2
Więcej tematów