Trwa ładowanie...

Rodzice nie mogli uwierzyć. Siedem nastolatek w ciąży po szkolnej wycieczce

Siedem dziewczynek w wieku od 13 do 14 lat zaszło w ciążę podczas szkolnej wycieczki. Rodzice są zszokowani i żądają wyciągnięcia konsekwencji wobec opiekunów. Ta niebywała historia miała miejsce w Sarajewie. W Bośni i Hercegowinie problem ciężarnych nastolatek jest coraz poważniejszy.

Share
Rodzice nie mogli uwierzyć. Siedem nastolatek w ciąży po szkolnej wycieczce
Źródło: Fotolia, Fot: Stefan Merkle
d1dvz23

28 dziewcząt z miasta Banja Luka wybrało się na pięciodniową wycieczkę do stolicy kraju. Miały zwiedzać galerie, muzea i zabytki. Po powrocie do domu dziewczynki nie chciały wracać do szkoły. Szybko wyszło na jaw, dlaczego. Okazało się, że siedem z nich zaszło w ciążę.

Jak informuje brytyjski "Daily Mail", historia ciężarnych nastolatek wywołała ogólnokrajową debatę na temat edukacji seksualnej w Bośni, gdzie w ostatnim czasie liczba aktywnych seksualnie dziewcząt w wieku od 13 do 15 lat znacznie wzrosła.

d1dvz23

- To już plaga. Trzeba coś z tym zrobić. Nie może być tak, że nasze dzieci uczą się o seksie na ulicy, a nie w szkole - powiedział na łamach "Daily Mail" Senad Mehmedbasic, ginekolog z Sarajewa. Lekarz stwierdził również, że to nie nauczyciele są winni, tylko rodzice, którzy odpowiadają za wychowanie swoich pociech.

Wielu komentatorów zgadza się, że instytucje edukacyjne i rodzice powinni odgrywać większą rolę w zapewnieniu dzieciom skutecznej edukacji seksualnej.

Zobacz wideo: Oni zostali rodzicami w 2014 roku:

d1dvz23

Podziel się opinią

Share
d1dvz23
d1dvz23
Więcej tematów