Trwa ładowanie...
d1vwwgm

Roczny chłopiec ważył 5 kg. Był na diecie wegańskiej

• Chłopca do szpitala zawieźli jego dziadkowie
• Dziecko było poważnie niedożywione
• W szpitalu okazało się także, że chłopiec ma [ wadę serca ]( https://portal.abczdrowie.pl/wrodzone-wady-serca/ )
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roczny chłopiec ważył 5 kg. Był na diecie wegańskiej
(PAP, Fot: Andrew Matthews)
d1vwwgm

Chłopca do szpitala Bonifratrów w Mediolanie zawieźli jego dziadkowie. Lekarzy zdumiała waga dziecka, która wynosiła tyle, ile przeciętnie przypisuje się trzymiesięcznym niemowlakom. Badania krwi wykazały, że dziecko było poważnie niedożywione oraz że zawartość wapnia w jego organizmie wynosi "minimum niezbędne do przetrwania". Jak się okazało rodzice chłopca karmili go zgodnie z zaleceniami restrykcyjnej diety wegańskiej.

Podczas badań w szpitalu okazało się także, że chłopiec ma wadę serca i wymaga natychmiastowej operacji. Wprawdzie wada ta nie była wynikiem diety, jednak przewlekły brak wapnia w organizmie mógł ją pogłębiać. Ponadto jego niskie stężenie powodowało, że operacja serca chłopca była bardzo ryzykowna.

Szczęśliwie zabieg się udał a dziecko wraca już do zdrowia pod pilnym okiem lekarzy. Choć wprawdzie odpowiednie służby poinformowane o całym zajściu, interweniowały u rodziców chłopca, ci podobno zapowiedzieli, że będą kontynuowali dietę.

Sprawę rozpatrzy teraz sąd, który jak na razie orzekł, że dziecko na czas leczenia pozostanie w szpitalu. "Jest oczywiste, że dziecko było karmione zgodnie ze ścisłą dietą wegańską, która była nieodpowiednia w stosunku do jego młodego wieku," powiedział sędzia Ciro Cascone Corriere, zajmujący się sprawą. Czy chłopiec zostanie odebrany rodzicom tego na razie nie wiadomo.

d1vwwgm

Podziel się opinią

Share

d1vwwgm

d1vwwgm
Więcej tematów