Trwa ładowanie...

Robert Biedroń: trzeba znacjonalizować majątek PiS, tak jak PZPR

- Okazało się, że król nie jest nagi, ma całkiem drogie szaty i siedzi na tronie na Srebrnej - tak były prezydent Słupska Robert Biedroń skomentował sprawę tzw. taśm Kaczyńskiego.

Share
Robert Biedroń: trzeba znacjonalizować majątek PiS, tak jak PZPRŹródło: East News, fot: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER
d9oiouf

Biedroń był gościem Dominiki Wielowieyskiej w „Poranku” TOK FM. Rozmowę zdominował temat konwencji nowego ruchu Biedronia, która odbędzie się w niedzielę, a także programu, który polityk ma na niej zaprezentować. Nie mogło jednak zabraknąć pytania o tzw. taśmy Kaczyńskiego.

- Wyborcy zobaczyli, że Jarosław Kaczyński wcale nie jest taki kryształowy, że ten wytarty sweterek, stare buty i spodnie, to tylko przykrywka. Król nie jest nagi, ma całkiem drogie szaty, zasiada na tronie na Srebrnej i zarządza swoim majątkiem. To jest oczywiście patologia - skomentował sprawę Biedroń.

Polityk zwrócił także uwagę na powiązania banku Pekao z PiS, które jego zdaniem powinna zbadać Najwyższa Izba Kontroli. Jego zdaniem posłowie i senatorowie nie powinni mieć też możliwości zasiadania we władzach spółek.

- Jeżeli potwierdzą się informacje, że zbudowano oligarchiczny system, w którym politycy byli powiązani biznesowo i wyprowadzano majątek publiczny, nie ma wyboru. Trzeba znacjonalizować majątek PiS, tak jak znacjonalizowano majątek PZPR - stwierdził Biedroń w „Poranku” TOK FM.

Źródło: TOK FM

d9oiouf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9oiouf
Więcej tematów