Trwa ładowanie...
d4ksvvg

Robert Biedroń: trzeba znacjonalizować majątek PiS, tak jak PZPR

- Okazało się, że król nie jest nagi, ma całkiem drogie szaty i siedzi na tronie na Srebrnej - tak były prezydent Słupska Robert Biedroń skomentował sprawę tzw. taśm Kaczyńskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Biedroń skomentował tzw. taśmy Kaczyńskiego
Robert Biedroń skomentował tzw. taśmy Kaczyńskiego (East News, Fot: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER)
d4ksvvg

Biedroń był gościem Dominiki Wielowieyskiej w „Poranku” TOK FM. Rozmowę zdominował temat konwencji nowego ruchu Biedronia, która odbędzie się w niedzielę, a także programu, który polityk ma na niej zaprezentować. Nie mogło jednak zabraknąć pytania o tzw. taśmy Kaczyńskiego.

- Wyborcy zobaczyli, że Jarosław Kaczyński wcale nie jest taki kryształowy, że ten wytarty sweterek, stare buty i spodnie, to tylko przykrywka. Król nie jest nagi, ma całkiem drogie szaty, zasiada na tronie na Srebrnej i zarządza swoim majątkiem. To jest oczywiście patologia - skomentował sprawę Biedroń.

Polityk zwrócił także uwagę na powiązania banku Pekao z PiS, które jego zdaniem powinna zbadać Najwyższa Izba Kontroli. Jego zdaniem posłowie i senatorowie nie powinni mieć też możliwości zasiadania we władzach spółek.

d4ksvvg

- Jeżeli potwierdzą się informacje, że zbudowano oligarchiczny system, w którym politycy byli powiązani biznesowo i wyprowadzano majątek publiczny, nie ma wyboru. Trzeba znacjonalizować majątek PiS, tak jak znacjonalizowano majątek PZPR - stwierdził Biedroń w „Poranku” TOK FM.

Zobacz także: Mateusz Morawiecki ws. "taśm Kaczyńskiego": manipulacja

Źródło: TOK FM

d4ksvvg

Podziel się opinią

Share

d4ksvvg

d4ksvvg
Więcej tematów