Trwa ładowanie...

RMF FM: PiS negocjuje z Ruchem Pięciu Gwiazd

Prawo i Sprawiedliwość negocjuje z Ruchem Pięciu Gwiazd - podaje nieoficjalnie RMF FM. Chodzi o możliwość wejścia Włochów do europarlamentarnej frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR).

Share
RMF FM: PiS negocjuje z Ruchem Pięciu Gwiazd
Źródło: Pixabay.com, fot: CC0 Public Domain
d2gbfpd

Co da powiększenie frakcji? RMF FM wskazuje na to, że EKR stałoby się jednym z czterech większych frakcji w Parlamencie Europejskim a sami europarlamentarzyści mogliby liczyć na więcej eksponowanych stanowisk.

Ruch Pięciu Gwiazd narodził się w 2009 r. - założył go włoski aktor, kabarecista i satyryk Beppe Grillo. Publicznie odsłaniał skandale korupcyjne a sam Grillo stał się symbolem protestu społecznego przeciw skorumpowanej klasie politycznej we Włoszech. W 2017 roku na czele partii stanął Luigi Di Maio. Rok później został wicepremierem oraz ministrem rozwoju gospodarczego, pracy i polityki społecznej. Stało się to dzięki koalicji z prawicową Ligą Północną. Ruch Pięciu Gwiazd domaga się m.in. relokacji imigrantów.

Warto przypomnieć, że przed wyborami do europarlamentu, Paweł Kukiz zawał sojusz z włoskim ugrupowaniem. Krytykował to Marek Jakubiak, który twierdził, że w ten sposób Kukiz "legitymizuje działanie antypolskie".

Zobacz także: Stanisław Karczewski naigrywa się z Aleksandra Kwaśniewskiego. Przez okrzyki w ECS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF FM

d2gbfpd

Podziel się opinią

Share
d2gbfpd
d2gbfpd
Więcej tematów