Trwa ładowanie...
ycipk-3nzcmu

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Apel Konfederacji do Kukiza

- Paweł, apeluję do Ciebie - zerwij tę koalicję - mówił w czwartek w Sejmie szef klubu Konfederacji Marek Jakubiak. Politykowi chodzi o sojusz przedwyborczy, jaki w lutym zawiązał Paweł Kukiz z włoskim Ruchem Pięciu Gwiazd. Ugrupowanie popiera przymusową relokację uchodźców w Unii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Marek Jakubiak zaapelował do Pawła Kukiza o wycofanie się z sojuszu przedwyborczego
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Marek Jakubiak zaapelował do Pawła Kukiza o wycofanie się z sojuszu przedwyborczego (East News, Fot: Lukasz Szelag/REPORTER)
ycipk-3nzcmu

- Kiedy startowaliśmy do parlamentu polskiego robiliśmy gigantyczną akcję zbierania podpisów przeciwko przymusowej relokacji uchodźców. Paweł, zaufało nam tysiące ludzi. Tysiące ludzi na ulicach stało i setki tysięcy ludzi złożyło swoje podpisy. Nie mogę przejść do porządku dziennego nad sytuacją - wyznał Marek Jakubiak.

To właśnie z listy Kukiz '15 biznesmen zdobył mandat w ubiegłych wyborach parlamentarnych. Teraz Jakubiak zarzuca Kukizowi "legitymizowanie działań antypolskich". Trzymaj się tego z czym wchodziliśmy do Sejmu. Nie zdradzaj swoich wyborców - dodał.

ycipk-3nzcmu

Włoskie ugrupowanie

Ruch Pięciu Gwiazd narodził się w 2009 r. - założył go włoski aktor, kabarecista i satyryk Beppe Grillo. Komik od lat był aktywny politycznie, prowadził swojego satyrycznego bloga. W pewnym momencie stał się symbolem protestu społecznego przeciw skorumpowanej klasie politycznej we Włoszech. Aktor publicznie odsłaniał skandale korupcyjne i powiązania kryminalne polityków, bankierów, przedsiębiorców postulując usunięcie ich z życia politycznego, co zapewniło mu w krótkim czasie ogromny rozgłos i poparcie społeczne.

W 2017 roku na czele partii stanął Luigi Di Maio. Rok później został wicepremierem oraz ministrem rozwoju gospodarczego, pracy i polityki społecznej. Stało się to dzięki koalicji z prawicową Ligą Północną.

ycipk-3nzcmu

Partia ma także swoją reprezentacje na poziomie samorządów - w Rzymie i Turynie burmistrzami są politycy Ruchu Pięciu Gwiazd.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

Zgodnie z decyzją prezydenta, Polacy pójdą do urn 26 maja. W głosowaniu zostanie wyłonionych 51 europosłów. Na terenie całej Unii Europejskiej wybory będą się odbywać pomiędzy 23 a 26 maja. W nowej kadencji zasiądzie łącznie 751 eurodeputowanych.

ycipk-3nzcmu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: 300polityka.pl

Zobacz także: Sekielski: ofiary rozklejały się na planie. Wszystko poprzedzały godziny rozmów

ycipk-3nzcmu
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3nzcmu

ycipk-3nzcmu
ycipk-3nzcmu