Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
mnisw

Rekrutacja na studia nigdy nie była tak prosta

Jakie studia wybrać? Co studiować, żeby dobrze zarabiać? Ile wynosi stypendium w szkole doktorskiej? By odpowiedzieć na te wszystkie pytania, wystarczy wejść na STUDIA.GOV.PL

Share
Rekrutacja na studia nigdy nie była tak prosta
Źródło: materiały partnera
d2c6fo7

– Decyzja o wyborze studiów nie jest łatwa. Zostać w domu rodzinnym, czy wyjechać do innego miasta? Podążać za pasją, czy kierować się kalkulacją? To tylko kilka z bardzo wielu pytań. Żeby ułatwić młodemu człowiekowi podjęcie właściwej decyzji, uruchomiliśmy portal studia.gov.pl – powiedział wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Co po maturze? #LepszeStudia

Z portalu dowiemy się, ile zarabia się po konkretnych kierunkach studiów. Taką wiedzą dysponuje ELA – porównywarka Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych. To system, który generuje automatyczne raporty o każdym kierunku studiów każdej uczelni w kraju. Przez ostatnie lata poddał analizie sytuację ponad 1 mln absolwentów, którzy ukończyli studia w latach 2014-2016. Ustalił, ile zarabiają i jak długo szukają pracy.

d2c6fo7

Na studia.gov.pl zamieściliśmy także oceny 385 uczelni, 2997 wydziałów i 5243 kierunków studiów. Wyszukiwarka „Wybierz studia” opiera się tylko na sprawdzonych informacjach. Dzięki niej możemy:
- wyszukiwać kierunki studiów po przedmiotach maturalnych,
- porównywać oferty uczelni,
- sprawdzić, które kierunki zostały dobrze ocenione (przez Polską Komisję Akredytacyjną).

Konstytucja dla Nauki – lepsze studia i lepszy doktorat

Reforma szkolnictwa wyższego i nauki, jaka jest wdrażana Polsce od 1.10.2018 r., to największa zmiana systemowa tego obszaru od 30 lat. Objęła także studentów i doktorantów. Portal studia.gov.pl jest dla nich źródłem praktycznych informacji o tym, co zmieniło się po wejściu w życie Konstytucji dla Nauki. Studenci i doktoranci na portalu znajdą informacje m.in. o szkołach doktorskich, pomocy materialnej, stypendiach i grantach.

materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Co nowa ustawa oferuje młodym ludziom? Gwarancję bezpłatnych studiów, podwyższenie jakości kształcenia, lepszy dostęp do kredytów studenckich. Rewolucyjnej zmianie uległo też kształcenie doktorantów. Od 1.10.2019 r. rozprawę będą pisać w szkole doktorskiej, w której wszyscy uczestnicy otrzymają wysokie stypendium. Chcesz wiedzieć, jakie? Wejdź na www.studia.gov.pl i sprawdź!

d2c6fo7

Podziel się opinią

Share
d2c6fo7
d2c6fo7
Więcej tematów