Trwa ładowanie...
dnhbu4z

Rekrutacja do szkół średnich. Kontrowersyjna kurator oświaty Barbara Nowak: Winni są uczniowie

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak uważa, że za problemy z rekrutacją odpowiadają uczniowie. To oni nie dostosowali swoich wyników do obowiązujących progów. W Krakowie 2,5 tys. dzieci nie dostało się do szkół. Zdaniem Barbary Nowak, placówki edukacyjne są przygotowane na przyjęcie wszystkich chętnych uczniów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty
Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty (Agencja Gazeta, Fot: Łukasz Krajewski)
dnhbu4z

- Problem nie polega na braku przygotowanych miejsc dla absolwentów gimnazjów i klas ósmych. Winnymi są, niestety, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, którzy nie dostosowali swoich wyników egzaminów do progów aplikacyjnych. Poza tym to problem tylko największych miast. W mniejszych miastach taka sytuacja nie występuje - powiedziała w piątek Barbara Nowak, podczas konferencji w Małopolskim Kuratorium Oświaty.

Nowak twierdzi, że rekrutacja przebiegała prawidłowo, a sytuacja w tym roku nie odbiega od poprzednich lat - podaje krakowska "Gazeta Wyborcza".

- Przygotowujemy dodatkowe miejsca, szkoły mają zapewniane bazy lokalowe. W każdej szkole są wolne miejsca, również w tych najbardziej obleganych przez chętnych. Naprawdę jest dobrze - podkreślała kurator.

dnhbu4z

Barbara Nowak: "Cieszymy się z rekrutacji"

Barbara Nowak zapewniała, że "jest wiele wolnych miejsc w szkołach".

- To nie jest tak, że jest jakiś problem z naborem do szkół. W tej kwestii zrobiliśmy wszystko i cały proces przebiegł bardzo dobrze. Porównując aktualną sytuację z latami ubiegłymi, możemy powiedzieć, że naprawdę nic nadzwyczajnego się nie dzieje, wszystko jest w porządku. Cieszymy się, że mogliśmy wykazać się dobrą logistyką. Cieszymy się z tej rekrutacji - powiedziała.

Obecni na konferencji samorządowcy zapewniali, że przygotowano dla uczniów 19 tys. miejsc w szkołach, a aplikowało w tym roku nieco ponad 17 tys. Jak podaje "Gazeta Wyborcza" 2,5 tys. uczniów nie dostało się w tym roku do krakowskich szkół. Dzięki reformie edukacji w tym roku o miejsca w szkołach walczy ponad 7 tys. uczniów więcej niż w ubiegłych latach.

dnhbu4z

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dnhbu4z

Podziel się opinią

Share

dnhbu4z

dnhbu4z
Więcej tematów