Trwa ładowanie...
d1uiqb3

Rekrutacja 2019. Gigantyczna kolejka do Ośrodka Medycyny Pracy w Sosnowcu

Reforma edukacji znów dała się we znaki absolwentom tzw. podwójnego rocznika. Ci, którzy nie dostali się do liceum, musieli kilka godzin czekać w gigantycznej kolejce przed Ośrodkiem Medycyny Pracy w Sosnowcu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rekrutacja do technikum. Olbrzymia kolejka uczniów do Ośrodka Medycyny Pracy w Sosnowcu
Rekrutacja do technikum. Olbrzymia kolejka uczniów do Ośrodka Medycyny Pracy w Sosnowcu (East News, Fot: MARZENA BUGALA- AZARKO / POLSKA PRESS)
d1uiqb3

Przed budynkiem Medycyny Pracy w Sosnowcu już od piątej rano zaczęli ustawiać się absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów. Wszyscy oczekują na zrobienie badań potrzebnych do uzyskania zaświadczenia o mozliwości uczenia się danego zawodu.

Długość kolejki osiągnęła nawet 200 metrów. Żeby dostać się do środka, uczniowie, wraz z towarzyszącymi im rodzicami, musieli odstać nawet kilka godzin. Irytację oczekujących wzmagał hałas i kurz z prowadzonego tuż obok remontu torów tramwajowych.

    East News
(East News, Fot: MARZENA BUGALA- AZARKO / POLSKA PRESS)

Odpowiedź Ośrodka i kuratorium

Według informacji uzyskanych przez RMF FM, poradnia w Sosnowcu w ostatnich dniach zwiekszyła liczbę lekarzy. Sekretariat Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Katowicach z pytaniami odsyła do dyrekcji. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, dyrektorka Ośrodka sama udała się do Sosnowca, aby badać pacjentów i choć trochę wspomóc lekarzy tamtejszej placówki.

d1uiqb3

Zobacz także: Strajk nauczycieli 1 września? Jacek Sasin o chaosie w szkołach

Zmianę harmonogramu rekrutacji wyklucza katowickie kuratorium oświaty. Rzeczniczka Anna Kij uspokaja jednak, że jeśli uczeń nie dostarczy dokumentów z przyczyn niezależnych od siebie, może to zrobić w późniejszym terminie.

Kolejki po zaświadeczenie jak za komuny

Tak długa kolejka to efekt podwójnego rocznika w rekrutacji do szkół średnich, a także - jak oceniają niektóre z osób stojących w kolejce do Medycyny Pracy w Sosnowcu - kompletnego braku organizacji ze strony ośrodka.

d1uiqb3

Czytaj też: Rekrutacja do liceum. Nauczyciel o pierwszej damie: "Będzie jej bardzo trudno wrócić do szkoły"

Zaświadczenie jest wymagane przez technika i szkoły branżowe w procesie rekrutacji. Po otrzymaniu informacji o dostaniu się do szkoły średniej, absolwenci mają jedynie kilka dni na dostarczenie dokumentów. Co zastanawiające, czas na składanie dokumentów do szkół, nie został wydłużony w tym roku ze względu na dwa roczniki biorące udział w procesie rekrutacji.

Źródło: Wirtualna Polska, Dziennik Zachodni, RMF FM

Masz news, ciekawe zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1uiqb3

Podziel się opinią

Share
d1uiqb3
d1uiqb3
Więcej tematów