Trwa ładowanie...

Rekonstrukcja rządu. Zbigniew Rau otrzymał gratulacje od Georgette Mosbacher

Rekonstrukcja rządu zaczęła się wymianą ministrów zdrowia i spraw zagranicznych. Zbigniew Rau, który został szefem MSZ, otrzymał gratulacje od ambasador Georgette Mosbacher.

Rekonstrukcja rządu. Zbigniew Rau otrzymał gratulacje od ambasador Georgette MosbacherRekonstrukcja rządu. Zbigniew Rau otrzymał gratulacje od ambasador Georgette MosbacherŹródło: PAP, fot: PAP/Rafał Guz, Rafa³ Guz
d32cfge
d32cfge

Rekonstrukcja rządu rozpoczęła się oficjalnie podczas uroczystości zaprzysiężenia nowych ministrów zdrowia i spraw zagranicznych.

Rekonstrukcja rządu. Zbigniew Rau a gratulacje od Georgette Mosbacher

Zbigniew Rau przejął od prof. Jacka Czaputowicza tekę ministra spraw zagranicznych, z kolei Adam Niedzielski został zaprzysiężony jako nowy szef resortu zdrowia.

Rau, oprócz gratulacji od prezydenta Andrzeja Dudy, odebrał też słowa uznania od ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. "Panie Ministrze, jestem przekonana że nasza współpraca przyczyni się do dalszego wzmacniania polsko-amerykańskich relacji. Wszystkiego najlepszego w nowej roli!" - napisała Mosbacher na Twitterze.

Rekonstrukcja rządu. Aleksander Kwaśniewski o biurokracji PiS

Rekonstrukcja rządu. Zbigniew Rau nowym ministrem spraw zagranicznych

Zaprzysiężenie nowych ministrów odbyło się w środę w Pałacu Prezydenckim przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Przysięgę osobiście odbierał prezydent Andrzej Duda.

d32cfge

- Gratuluję panom przejęcia tak trudnych resortów. Zadania, które stoją przed panami, są duże. Dzięki Bogu jesteście jednak fachowcami. Zajmowaliście się wieloma ważnymi sprawami w obu izbach parlamentu - mówił polski prezydent.

Zbigniew Rau spotkał się ze słowami uznania ze strony Andrzeja Dudy. - Pan był senatorem i szefem naszej delegacji na Zgromadzenie Rady Europy, więc to doświadczenie u pana jest wielkie. Pracujemy dziś tylko wirtualnie, ale tę politykę prowadzić trzeba. Liczę na to doświadczenie pana profesora - podkreślił prezydent.

Rekonstrukcja rządu. Zbigniew Rau a doświadczenie w polityce

Decyzja o tym, że Zbigniew Rau zastąpi prof. Jacka Czaputowicza na stanowisku ministra spraw zagranicznych, została podana do wiadomości 20 sierpnia. Informację przekazał premier Mateusz Morawiecki.

Wcześniej Zbigniew Rau pełnił funkcje przewodniczącego sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych oraz przewodniczącego delegacji polskiego parlamentu do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d32cfge
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32cfge
Więcej tematów