Trwa ładowanie...

Rekonstrukcja rządu w środę? Zobacz, kto ma stracić stanowisko

W czwartek wieczorem na spotkaniu kierownictwa PiS miano ustalić szczegóły dotyczące rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego. Sam premier zapowiedział, że nazwiska nowych ministrów poznamy wkrótce po po święcie Trzech Króli. Najprawdopodobniej nastąpi to w środę.

Share
Rekonstrukcja rządu w środę? Zobacz, kto ma stracić stanowisko
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d2y1ik2

Według rozmówców reportera RMF FM stanowisko ma stracić minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Ma go zastąpić obecny szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Z fotelem ministra ma także pożegnać się Anna Streżyńska, szefowa resortu cyfryzacji.

Bardzo prawdopodobna jest także zmiana na stanowisku ministra środowiska - premier ma chcieć wizerunkowej zmiany w tym resorcie. To oznacza, że z fotelem może pożegnać się Jan Szyszko. Odpowiedzialnym za walkę ze smogiem, w nowo powołanym departamencie, ma być Piotr Woźny.

Nadal nie wiadomo, co z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem. Był on już - jak przypomina rmf24.pl - wielokrotnie krytykowany za opóźnienia we wdrażaniu programu Mieszkanie Plus.

To juz kolejna nieoficjalna informacja dotycząca rekonstrukcji rządu. Wcześniet onet.pl poinformował, że dojdzie do niej w poniedziałek. Z kolei Ryszard Terlecki oznajmił, że "rekonstrukcja będzie pewnie na początku tygodnia, niekoniecznie w poniedziałek" - podała 300polityka.

d2y1ik2

Podziel się opinią

Share
d2y1ik2
d2y1ik2
Więcej tematów