Trwa ładowanie...
d1og4v6

Rekonstrukcja rządu w środę? Zobacz, kto ma stracić stanowisko

W czwartek wieczorem na spotkaniu kierownictwa PiS miano ustalić szczegóły dotyczące rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego. Sam premier zapowiedział, że nazwiska nowych ministrów poznamy wkrótce po po święcie Trzech Króli. Najprawdopodobniej nastąpi to w środę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z nieoficjalnych informacji wynika, że w środę premier Morawiecki ma przedstawić nowych ministrów
Z nieoficjalnych informacji wynika, że w środę premier Morawiecki ma przedstawić nowych ministrów (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d1og4v6

Według rozmówców reportera RMF FM stanowisko ma stracić minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Ma go zastąpić obecny szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Z fotelem ministra ma także pożegnać się Anna Streżyńska, szefowa resortu cyfryzacji.

Bardzo prawdopodobna jest także zmiana na stanowisku ministra środowiska - premier ma chcieć wizerunkowej zmiany w tym resorcie. To oznacza, że z fotelem może pożegnać się Jan Szyszko. Odpowiedzialnym za walkę ze smogiem, w nowo powołanym departamencie, ma być Piotr Woźny.

d1og4v6

Nadal nie wiadomo, co z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem. Był on już - jak przypomina rmf24.pl - wielokrotnie krytykowany za opóźnienia we wdrażaniu programu Mieszkanie Plus.

To juz kolejna nieoficjalna informacja dotycząca rekonstrukcji rządu. Wcześniet onet.pl poinformował, że dojdzie do niej w poniedziałek. Z kolei Ryszard Terlecki oznajmił, że "rekonstrukcja będzie pewnie na początku tygodnia, niekoniecznie w poniedziałek" - podała 300polityka.

d1og4v6

Podziel się opinią

Share
d1og4v6
d1og4v6
Więcej tematów