Trwa ładowanie...
d11jh7r

Rekonstrukcja rządu w środę? Zobacz, kto ma stracić stanowisko

W czwartek wieczorem na spotkaniu kierownictwa PiS miano ustalić szczegóły dotyczące rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego. Sam premier zapowiedział, że nazwiska nowych ministrów poznamy wkrótce po po święcie Trzech Króli. Najprawdopodobniej nastąpi to w środę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z nieoficjalnych informacji wynika, że w środę premier Morawiecki ma przedstawić nowych ministrów
Z nieoficjalnych informacji wynika, że w środę premier Morawiecki ma przedstawić nowych ministrów (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d11jh7r

Według rozmówców reportera RMF FM stanowisko ma stracić minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Ma go zastąpić obecny szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Z fotelem ministra ma także pożegnać się Anna Streżyńska, szefowa resortu cyfryzacji.

Bardzo prawdopodobna jest także zmiana na stanowisku ministra środowiska - premier ma chcieć wizerunkowej zmiany w tym resorcie. To oznacza, że z fotelem może pożegnać się Jan Szyszko. Odpowiedzialnym za walkę ze smogiem, w nowo powołanym departamencie, ma być Piotr Woźny.

d11jh7r

Nadal nie wiadomo, co z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem. Był on już - jak przypomina rmf24.pl - wielokrotnie krytykowany za opóźnienia we wdrażaniu programu Mieszkanie Plus.

To juz kolejna nieoficjalna informacja dotycząca rekonstrukcji rządu. Wcześniet onet.pl poinformował, że dojdzie do niej w poniedziałek. Z kolei Ryszard Terlecki oznajmił, że "rekonstrukcja będzie pewnie na początku tygodnia, niekoniecznie w poniedziałek" - podała 300polityka.

d11jh7r

Podziel się opinią

Share

d11jh7r

d11jh7r
Więcej tematów