Trwa ładowanie...

Rekonstrukcja rządu w najbliższym tygodniu? Znamy szczegóły

Na poniedziałek zaplanowane jest spotkanie kierownictwa partii rządzącej, m.in. w sprawie ostatecznych decyzji dotyczących zmian w rządzie. Możliwe, że dojdzie do nich lada moment.

Share
Rekonstrukcja rządu. Jest wstępny termin / foto ilustracyjne
Rekonstrukcja rządu. Jest wstępny termin / foto ilustracyjneŹródło: East News, Fot: Piotr Molecki
d3cthn8

- Umowa koalicyjna już podpisana, więc teraz możemy zrobić kolejny krok i przeprowadzić zapowiadaną rekonstrukcję rządu. W poniedziałek na godz. 17 zaplanowane jest spotkanie Prezydium Komitetu Politycznego, które ma przedyskutować bieżącą sytuację. Dalsze działania już po podpisaniu porozumienia oraz kwestie rekonstrukcji rządu - powiedział polityk z kierownictwa PiS, w rozmowie z PAP.

Z kolei źródło zbliżone do rządu przekazało, że w trakcie spotkania kierownictwa partii ustalony zostanie "harmonogram powoływania rządu i zatwierdzony ostateczny skład Rady Ministrów". - Jest duże prawdopodobieństwo, że do rekonstrukcji dojdzie w najbliższym tygodniu - podkreśla źródło.

d3cthn8

Zjednoczona Prawica. Kryzys zażegnany. Jest nowa umowa kolacyjna

"W czwartek i piątek premier Mateusz Morawiecki będzie przybywał z wizytą w Brukseli na szczycie UE. Możliwe więc, że w środę mogłoby już się odbyć powołanie" - przekazało źródło w partii rządzącej.

Aleksander Kwaśniewski o Jarosławie Kaczyńskim: byłoby normalne, gdyby został premierem

Obecny był również premier Mateusz Morawiecki. "Jestem głęboko przekonany, że dzisiejszy dzień dobrze zapisze się w naszej historii, bo mamy przed sobą trzy lata do kolejnych wyborów parlamentarnych i jestem zupełnie pewien, że to będą lata dobrze wykorzystane dla Polski" - mówił Kaczyński przed podpisaniem dokumentu.

d3cthn8

Anita Czerwińska pytana o zapisy, jakie znalazły się w podpisanym porozumieniu, powiedziała, że przewidują one "wolę dalszej współpracy w ramach Zjednoczonej Prawicy". Rzeczniczka PiS dodała jednocześnie, że "umowa zawiera deklarację realizacji koalicyjnego programu, z którym Zjednoczona Prawica szła do wyborów. - Zawiera też ustalenia dotyczące działań na przyszłość, m.in. zapowiadanej przez nas jesiennej ofensywy programowej - podkreśliła Czerwińska.

Rekonstrukcja rządu. Jarosław Kaczyński wicepremierem?

Według wcześniejszych zapowiedzi polityków PiS wspomniana ofensywa programowa zakłada m.in. dokończenie reformy wymiaru sprawiedliwości, a także reformę mediów. Czerwińska wskazała, że w umowie znalazła się kwestia wspólnych konsultacji pomysłów legislacyjnych.

Jak wynika z dotychczasowych informacji, dotyczących ustaleń koalicyjnych udzielanych przez polityków PiS, prezes PiS Jarosław Kaczyński miałby wejść do rządu jako wicepremier. Prezes PiS miałby kierować Komitetem Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości i Obrony Narodowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3cthn8

Podziel się opinią

Share
d3cthn8
d3cthn8
Więcej tematów