Trwa ładowanie...

Rekonstrukcja rządu. Nowy gabinet Jarosława Kaczyńskiego

Lider Zjednoczonej Prawicy Jarosław Kaczyński po rekonstrukcji wejdzie do rządu, by sprawować kontrolę nad ministerstwami sprawiedliwości, spraw wewnętrznych i obrony narodowej. Prezes PiS poza teką wicepremiera dostanie również nowy gabinet.

Share
Rekonstrukcja rządu. Jarosław Kaczyński
Rekonstrukcja rządu. Jarosław KaczyńskiŹródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d19aw7u

Wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu to niewątpliwie najważniejsza zmiana w gabinecie Mateusza Morawieckiego. Prezes Prawa i Sprawiedliwości wraz z objęciem obowiązków szefa komitetu ds. bezpieczeństwa dostanie również nowy gabinet.

Rekonstrukcja rządu. Dawny gabinet premierów

Nowe miejsce pracy Jarosława Kaczyńskiego to dawny gabinet premierów Tadeusza Mazowieckiego i Jana Olszewskiego. Lider PiS doskonale zna to pomieszczenie, ponieważ zajmował je już wcześniej. W latach 2006-2007, kiedy Kaczyński był szefem Rady Ministrów, pracował w tym gabinecie przez kilka miesięcy.

d19aw7u

Pomieszczenie zajmował dotychczas minister aktywów państwowych Jacek Sasin, który po rekonstrukcji również dostanie nowe miejsce pracy. Gabinet Kaczyńskiego mieści się tuż obok gabinetów szefa Kancelarii Przewodniczącego Rady Ministrów Michała Dworczyka i premiera Mateusza Morawieckiego.

Przemysław Czarnek ministrem edukacji. "Tyle emocji wzbudzał wcześniej tylko Roman Giertych"

Jak informuje "Super Express", Kaczyński nie zamierza jednak rezygnować ze swojego biura w budynku przy Nowogrodzkiej w Warszawie. Prezes bardzo lubi swoje dotychczasowe miejsce pracy i według rozmówców SE niewykluczone, że to właśnie tam będzie spędzał większość czasu poświęcanego na pracę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d19aw7u

Podziel się opinią

Share
d19aw7u
d19aw7u
Więcej tematów