Trwa ładowanie...
d2pyss9

Rekonstrukcja rządu. Morawiecki wyrzuci Macierewicza?

Premier Morawiecki chciałby zmian na stanowisku szefa MON - podaje nieoficjalnie RMF FM. Czy podczas rekonstrukcji rządu zawiążę się sojusz pomiędzy premierem a prezydentem przeciwko Antoniemu Macierewiczowi?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antoni Macierewicz nie będzie kierował już MON?
Antoni Macierewicz nie będzie kierował już MON? (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d2pyss9

Jak podkreśla RMF FM, wszystko teraz zależy od prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego i innych osób z kierownictwa partii, którzy mogą zadecydować o politycznej przyszłości Antoniego Macierewicza.

Co jest powodem ewentualnej zmiany? Według doniesień, pomiędzy Maciereiwczem, a Morawieckim tworzy się konfilkt, który dotyczy wpływów w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Niektórzy podkreślają również, że pomiędzy politykami "nie ma chemii".

d2pyss9

Nieoficjalnie mówi się dodatowo, że "szef resortu obrony walczy o przetrwanie w rządzie, a w wersji minimum o to 'żeby odejść w chwale'."

To jednak nie wszystko. To właśnie ewentualna zmiana na stanowisku szefa MON miała spowodować, że Antoni Macierewicz wywarł presję na polskim wojskowym attache w Stanach Zjednoczonych. Minister miał domagać się spotkania jakimkolwiek doradcą Donalda Trumpa w Białym Domu.

ZOBACZ WIDEO: Zaprzysiężenie Antoniego Macierewicza

Przypomnijmy: jeszcze dwa dni temu MON zapowiadało, że 17 stycznia Antoni Macierewicz leci do Stanów Zjednoczonych. Były minister obrony Tomasz Siemoniak informuje jednak, że Amerykanie odwołali spotkanie. – To nieprawda. Wizyta się odbędzie – mówi Wirtualnej Polsce płk Anna Pęzioł-Wójtowicz, rzecznik resortu obrony.

Źródło: RMF FM

d2pyss9

Podziel się opinią

Share
d2pyss9
d2pyss9
Więcej tematów