Trwa ładowanie...
d31csk7

Rekonstrukcja rządu. Leszek Miller mówi o ministrach, a potem zaskakuje. "Ojciec Rydzyk rywalem Kaczyńskiego"

W tym tygodniu poznamy nowy skład rządu Mateusza Morawieckiego. Lista ministrów do zmiany nadal nie jest pewna. Według Leszka Millera wiele zależy od "umocowania w otoczeniu toruńskiego oligarchy". - Myślę zresztą, że ojciec Rydzyk jest jedynym realnym rywalem dla prezesa Kaczyńskiego - wyznał polityk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński i o. Tadeusz Rydzyk
Jarosław Kaczyński i o. Tadeusz Rydzyk (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d31csk7

Według nieoficjalnych informacji stanowisko ma stracić minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Ma go zastąpić obecny szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Z fotelem ministra ma także pożegnać się Anna Streżyńska, szefowa resortu cyfryzacji.

Prawdopodobna jest także zmiana na stanowisku ministra środowiska - premier ma chcieć wizerunkowej zmiany w tym resorcie. To oznacza, że z fotelem może pożegnać się Jan Szyszko.

d31csk7

O nadchodzącej rekonstrukcji mówił w "Faktach po faktach" TVN24 Leszek Miller. Według niego, "będą jakieś zmiany, ale nie aż tak bardzo głębokie". - Wiadomo, że minister Ziobro czy Gowin nie stracą posad, bo są szefami partii koalicyjnych. Wiadomo, że minister Macierewicz nie straci swojej posady. O ma wyjątkową pozycję w oczach prezesa Kaczyńskiego - wyjaśnił Miller.

"Ojciec Rydzyk jest jedynym realnym rywalem dla prezesa Kaczyńskiego"

Dodał, że chodzi o misję, jaką szef MON "wypełnia w tzw. kościele smoleńskim czy religii smoleńskiej". Według Millera, rekonstrukcja rządu zależy też od "umocowania w otoczeniu toruńskiego oligarchy, który ma wielkie znaczenie w środowiskach PiS".

Potem polityk zaskoczył, bo stwierdził, że jest tylko jedna osoba, która ma jakiekolwiek szanse z Jarosławem Kaczyńskim. - Myślę zresztą, że dzisiaj ojciec Rydzyk jest jedynym realnym rywalem dla prezesa Kaczyńskiego - stwierdził.

d31csk7

Podziel się opinią

Share
d31csk7
d31csk7
Więcej tematów