Trwa ładowanie...

Rekonstrukcja rządu. Kolejne przecieki wychodzą na jaw

Im bliżej rekonstrukcji, tym na światło dzienne wychodzą nowe nazwiska związane ze zmianami. Nowym wicemarszałkiem Senatu ma zostać Marek Pęk, a funkcję Beaty Kempy ma objąć Michał Woś.

Share
Rekonstrukcja rządu. Kolejne przecieki wychodzą na jaw
Źródło: East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski
d1c3c1b

Uroczystość mianowania nowych ministrów odbędzie się we wtorek o godz. 10.30 w Pałacu Prezydenckim. Na razie na jaw wychodzą kolejne przecieki związane z rekonstrukcją. Jacek Sasin, dotychczasowy przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów ma zostać wicepremierem ds. współpracy resortów i uszczuplenia legislacji - podaje nieoficjalnie portal tvp.info.

Nowa funkcja przewidziana jest także dla Michała Dworczyka. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, jest przymierzany do rządu jako minister - członek Rady Ministrów. Nowym wicemarszałkiem Senatu za Adama Bielana ma być Marek Pęk. W przeszłości był asystentem posłów do PE, prowadził również własną firmę zajmującą się doradztwem prawnym.

Beata Kempa, która była pełnomocnikiem ds. pomocy humanitarnej ma zostać zastąpiona w rządzie przez Michała Wosia. To były podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, ostatnio zasiadający w zarządzie województwa śląskiego. Tuż przed powołaniem nowych ministrów zostaną odwołani ci, którzy stanowiska stracą, ale uroczystość nie będzie mieć publicznego charakteru.

Zobacz także: Kwaśniewski: Szydło to najbardziej ukochana postać ludu pisowskiego

Źródło: tvp.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1c3c1b

Podziel się opinią

Share
d1c3c1b
d1c3c1b
Więcej tematów