Trwa ładowanie...
dh3emsy

Rekonstrukcja rządu. Jutro zaprzysiężenie nowych ministrów?

Co dalej z rekonstrukcją rządu premiera Mateusza Morawieckiego? Jak podaje nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa, na jutro jest planowanie zaprzysiężenie nowych ministrów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jutro poznamy nowych ministrów?
Jutro poznamy nowych ministrów? (East News)
dh3emsy

Wszystko wskauzuje na to, że dojdzie do rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego. Polska Agencja Prasowa nieoficjalnie podała, że na wtorek jest planowanie zaprzysiężenie nowych ministrów.

W poniedziałek rano wicemarszałek Senatu Adam Bielan podkreślił, że dojdzie do "głębokiej rekonstrukcji". - Nie mogę nic powiedzieć w sprawach personalnych – mówił w TVN24. Jedynie zdardził, że do zmian dojdzie w kierowanych przez Mateusza Morawieckiego ministerstwie finansów oraz rozwoju. - Będą też zmiany, które będą niespodzianką – dodał Adam Bielan.

ZOBACZ WIDEO: Pierwsze posiedzenie rządu Mateusza Morawieckiego

Co innego twierdzi Stanisław Karczewski. Według marszałka Senatu, rekonstrukcja rządu będzie... średnia. - Zostanie wymienionych mniej niż 10 ministrów, ale więcej niż 5 – mówił w rozmowie z Radiem ZET. Karczewski dodał, że liczba ministrów do wymiany nie jest dla niego zaskakująca. - Spodziewaliśmy się takiej rekonstrukcji – podkreślił.

Co więcej, 6 stycznia doszło do spotkania "wielkiej trójki" Prawa i Sprawiedliwości - Jarosława Kaczyńskiego, Mateusza Morawieckiego i Antoniego Macierewicza. Premier spędził w gabinecie prezesa PiS ponad pięć godzin. Z kolei 4 stycznia na Nowogrodzkiej debatowało kierownictwo partii. Posłowie zajmowali się tematami bieżącymi, ale przyznali, że poruszono również kwestię rekonstrukcji rządu.

dh3emsy

Wiadomo już, że uzgodniono zakres zmian. Przyznał to także Ryszard Terlecki, choć nie był pewny daty ich ogłoszenia. Z kolei Stanisłąw Karczewski pytany o czwartkowe spotkanie władz Prawa i Sprawiedliwości, odpowiedział, że wtedy „były jeszcze pewne znaki zapytania” odnośnie nowych członków rządu.

Zmiany czy bez zmian?

Przypomnijmy, że 11 grudnia zaprzysiężony został nowy rząd. Jedyną zmianą było zastąpienie Beaty Szydło Mateuszem Morawieckim na stanowisku premiera. Dotychczasowa szefowa rządu pozostała w jego składzie jako wicepremier.

Później doszło do zmian w Kancelarii Premiera. Nową rzeczniczką rządu została Joanna Kopcińska, szefem kancelarii - Michał Dworczyk, a szefem gabinetu politycznego - Marek Suski.

Źródło: Radio ZET, TVN24, se.pl

dh3emsy

Podziel się opinią

Share
dh3emsy
dh3emsy
Więcej tematów