Trwa ładowanie...

Rejestr korzyści. Jarosław Kaczyński nie wypełnił wykazu. Daje zły przykład

Prezes PiS rejestru korzyści nie wypełnił, mimo że od początku kadencji minęły już cztery miesiące. Oprócz niego nie zrobiło tego 111 posłów. Podejście Jarosława Kaczyńskiego do wykazu w przeszłości budziło kontrowersje.
Share
Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie wypełnił rejestru korzyści. Nie zrobili tego również inni posłowie
Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie wypełnił rejestru korzyści. Nie zrobili tego również inni posłowieŹródło: East News, Fot: Jacek Dominski
d12xd2i

Rejestr korzyści to jawny wykaz prowadzony przez marszałka Sejmu lub Senatu. Zawiera korzyści uzyskiwane przez posłów, senatorów lub ich małżonków. Ma zapobiec przyjmowaniu korzyści majątkowych przez osoby zajmujące funkcje publiczne. Rejestr jest uzupełnieniem oświadczenia majątkowego.

Mimo że od początku kadencji Sejmu minęły cztery miesiące, rejestru jako jedyny partyjny lider nie wypełnił Jarosław Kaczyński - podaje "Rzeczpospolita". Według Centrum Informacyjnego Sejmu nie zrobiło tego 111 posłów. Podejście prezesa PiS do wykazu w przeszłości budziło kontrowersje. Polityk nie odnotował m.in., że jest chroniony przez jedną z firm na około 1,6 mln zł rocznie.

Przeczytaj: Lobbyści znikają z Sejmu. "Są ukrywani przed opinią publiczną"

- Im bardziej władza buduje swój wizerunek jako walczącej z wielomiliardowymi wyłudzeniami, tym większa pokusa lekceważenia z pozoru mało istotnych norm - komentuje Julia Pitera. Według danych na połowę lutego deklaracji nie złożyło prawie połowa rządu PiS. Eksperci wskazują, że to zły przykład dla obywateli. Powodem lekceważącego stosunku do rejestru ma być brak konsekwencji karnych za niezłożenie informacji.

d12xd2i

Przeczytaj również: 27 posłów ma zero oszczędności. Poseł PiS: to może być podejrzane

Zobacz też: Andrzej Duda zgodził się na 2 mld zł dla TVP. "Po co stał z nim premier?"

Źródło: rp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d12xd2i

Podziel się opinią

Share
d12xd2i
d12xd2i
Więcej tematów