PolitykaReferendum ws. przyjmowania uchodźców? Polityk PiS: Niepotrzebne

Referendum ws. przyjmowania uchodźców? Polityk PiS: Niepotrzebne

Referendum nt. przyjmowania uchodźców do Polski jest niepotrzebne - stwierdził europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. Podkreślił, że badania opinii publicznej wskazują, że miażdżąca większość Polaków jest przeciwna przyjmowaniu uchodźców.

Referendum ws. przyjmowania uchodźców? Polityk PiS: Niepotrzebne
Źródło zdjęć: © PAP | Tomasz Gzell

"Miażdżąca większość Polaków jest przeciwna"

W Telewizji Republika Zbigniew Kuźmiuk był pytany o kwestię referendum na temat przyjmowania uchodźców z krajów muzułmańskich.

- Tego rodzaju referendum w Polsce jest niepotrzebne, bo stanowisko rządu PiS jest jednoznaczne i wszyscy w Europie doskonale wiedzą, że miażdżąca większość Polaków jest przeciwna - stwierdził europoseł PiS.

Zdaniem Kuźmiuka, to "totalna opozycja" przekazuje swoje argumenty urzędnikom unijnym, dokonując rozróżnienia na rząd PiS i społeczeństwo, które "chce inaczej".

- To tylko potwierdza tezę, że tak naprawdę Komisja Europejska w polskich sprawach nie ma samodzielnego stanowiska (...), tylko używa kalek pochodzących wprost od europosłów PO, czy też posłów Nowoczesnej - ocenił polityk partii rządzącej.

Straszy czy przestrzega? Beata Szydło o uchodźcach

Ani jednego uchodźcy

W ramach programu relokacji Polska i Węgry nie przyjęły ani jednego uchodźcy. Słowacja i Czechy wstrzymały realizację programu, uzasadniając to obawami związanymi z falą islamistycznych zamachów w UE w ostatnich latach.

Dla każdego unijnego kraju przypisano kwotę uchodźców, którzy mają zostać przez nie przyjęci. W lipcu i wrześniu 2015 roku państwa członkowskie UE zgodziły się na przeniesienie 160 tys. uchodźców z Włoch oraz Grecji. Termin na zakończenie tych działań wyznaczono na wrzesień 2017 roku. Słowacja i Węgry zaskarżyły tę decyzję do Trybunału Sprawiedliwości UE, twierdząc, że jest ona niezgodna z prawem. Polskie władze poparły skargę.

Źródło artykułu:PAP
unia europejskareferendumuchodźcy

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (38)