Trwa ładowanie...

Redakcja "Trybuny": to jeszcze nie koniec, wrócimy!

Wydawanie dziennika "Trybuna" zostało zawieszone - poinformował zespół redakcyjny w krótkim komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej dziennika. Ostatni numer gazety ukazał się w piątek 4 grudnia.

Share
Redakcja "Trybuny": to jeszcze nie koniec, wrócimy!
Źródło: PAP
d2y60yr

"Od weekendu nie ma 'Trybuny' w kioskach, z powodu trudnej sytuacji materialnej wydawca naszej gazety podjął decyzję o jej zawieszeniu" - głosi informacja. Zespół redakcyjny dodał, iż ma nadzieję, że "w ciągu dwóch miesięcy" pismo ponownie pojawi się na rynku.

O zawieszeniu wydawania tytułu dziennikarze dowiedzieli się w piątek późnym popołudniem, gdy kończyły się prace nad sobotnim numerem dziennika. Informacja była dla nich zaskoczeniem. Obecnie członkowie redakcji są na urlopach, w styczniu ma zapaść decyzja odnośnie dalszych losów tytułu.

Serwis press.pl podał, iż wydawca "Trybuny" spółka Ad Novum zapewnia, że dziennik ponownie zacznie się ukazywać 1 lutego 2010 r. Serwis przypomniał też, że w sierpniu sąd odrzucił wniosek o upadłość wydawcy "Trybuny", który złożył jego największy wierzyciel, Zakłady Graficzne Dom Słowa Polskiego SA. Sąd uznał wtedy, że wydawca "Trybuny" nie ma środków na zabezpieczenie procesu likwidacji.

"Trybuna" ukazywała się od 1990 roku, wydawano ją po likwidacji "Trybuny Ludu". Wydanie, które ukazało się w ostatni piątek, było 6009. numerem dziennika.

d2y60yr

Podziel się opinią

Share
d2y60yr
d2y60yr
Więcej tematów