Redakcja "Trybuny": to jeszcze nie koniec, wrócimy!

Wydawanie dziennika "Trybuna" zostało zawieszone - poinformował zespół redakcyjny w krótkim komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej dziennika. Ostatni numer gazety ukazał się w piątek 4 grudnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Redakcja "Trybuny": to jeszcze nie koniec, wrócimy!
(PAP)
WP

"Od weekendu nie ma 'Trybuny' w kioskach, z powodu trudnej sytuacji materialnej wydawca naszej gazety podjął decyzję o jej zawieszeniu" - głosi informacja. Zespół redakcyjny dodał, iż ma nadzieję, że "w ciągu dwóch miesięcy" pismo ponownie pojawi się na rynku.

O zawieszeniu wydawania tytułu dziennikarze dowiedzieli się w piątek późnym popołudniem, gdy kończyły się prace nad sobotnim numerem dziennika. Informacja była dla nich zaskoczeniem. Obecnie członkowie redakcji są na urlopach, w styczniu ma zapaść decyzja odnośnie dalszych losów tytułu.

Serwis press.pl podał, iż wydawca "Trybuny" spółka Ad Novum zapewnia, że dziennik ponownie zacznie się ukazywać 1 lutego 2010 r. Serwis przypomniał też, że w sierpniu sąd odrzucił wniosek o upadłość wydawcy "Trybuny", który złożył jego największy wierzyciel, Zakłady Graficzne Dom Słowa Polskiego SA. Sąd uznał wtedy, że wydawca "Trybuny" nie ma środków na zabezpieczenie procesu likwidacji.

WP

"Trybuna" ukazywała się od 1990 roku, wydawano ją po likwidacji "Trybuny Ludu". Wydanie, które ukazało się w ostatni piątek, było 6009. numerem dziennika.

Polub WP Wiadomości
WP
WP