Trwa ładowanie...

Reanimacja stadnin. Zwolnieni przez PiS specjaliści wracają

Byli prezesi stadnin w Janowie Podlaskim i Michałowie, którzy stracili posady w czasach rządów PiS wracają w roli strażaków. Specjaliści mają wyciągnąć hodowle z kryzysu, w którym znalazły się w ostatnich latach.

Stadnina w Janowie PodlaskimStadnina w Janowie PodlaskimŹródło: PAP, fot: Wojciech Jargiłło
d1edooa
d1edooa

Prezes stadniny w Janowie Podlaskim Marek Trela i Jerzy Białobok, prezes stadniny w Michałowie stracili pracę 19 lutego 2016 roku. Sprawa zyskała wtedy ogólnopolski rozgłos.

Prezesem w Janowie został jeden z działaczy Solidarnej Polski, który - jak sam z resztą przyznał - na koniach się nie zna. Dodał natomiast, że "będzie to jego pasja".

Po 8 latach w Janowie i Michałowie nadszedł czas na "nowe rozdanie". Do stadnin wracają zwolnieni wtedy Trela i Białobok. Wraca także Anna Stojanowska, która do 19 lutego 2016 pełniła funkcję inspektora ds. hodowli koni. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa - następca Agencji Nieruchomości Rolnych - zlecił właśnie opracowanie raportu na temat stadnin.

d1edooa

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pawłowska powinna objąć mandat? Polacy nie są jednogłośni

Powrót, ale w innej roli

W połowie lutego "Świat Koni" informował, że cała trójka wizytowała stadniny w Janowie i Michałowie. - Zostaliśmy powołani przez KOWR do oceny sytuacji w stadninach - relacjonuje w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Stojanowska. - Umówiliśmy się, że napiszemy raport dla KOWR. Mamy ocenić m.in. stan hodowli i jakość stad. Planujemy jeszcze jedną wizytę w obu placówkach, by uzupełnić naszą wiedzę na temat tego, czego nie udało nam się zobaczyć - podkreśla.

Specjaliście nie wrócą jednak do stadnin w rolach sprzed 19 lutego 2016. Białobok jest konsultantem ds. koni arabskich w Egipcie, Trela pracuje w Jordanii zaś Stojanowska zarządza prywatną stadniną.

d1edooa

- Nikt z naszej trójki na pewno nie odwróci się plecami i nie powie "bawcie się teraz sami". Chodzi tu w końcu o konie, które są sensem naszego życia - mówi "Rzeczpospolitej" Stojanowska.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1edooa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1edooa
Więcej tematów