Trwa ładowanie...

Rawa Mazowiecka. Nie żyje uczennica podstawówki. Zmarła z powodu powikłań pogrypowych

Na terenie szkół w Rawie Mazowieckiej prowadzona jest dezynfekcja pomieszczeń. To efekt potwierdzonych doniesień o śmierci jednej z lokalnych uczennic. Według udostępnionych informacji dziewczynka miała umrzeć z powodu powikłań po grypie.
Share
Rawa Mazowiecka. Uczennica zmarła z powodu powikłań po grypie
Rawa Mazowiecka. Uczennica zmarła z powodu powikłań po grypieŹródło: East News, Fot: Adam Stankiewicz
defy3pd

W placówkach edukacyjnych wprowadzono środki ostrożności. Podjęte akcje dezynfekcyjne mają związek ze śmiercią uczennicy klasy V w szkole podstawowej nr 1.

Przyczyną zgonu dziewczynki były powikłania, jakie wystąpiły u dziecka po zarażeniu się grypą typu A. Informacje potwierdziła dyrektorka szkoły w Rawie Mazowieckiej.

- W sobotę dowiedziałam się o tym, że w szpitalu zmarła jedna z dziewczynek z klasy V. W poniedziałek otrzymałam informację ze stacji sanitarnej, że powodem śmierci były powikłania po grypie typu A - powiedziała w rozmowie z Radiem Łódź Katarzyna Urbańska.

defy3pd

Zobacz także: Grypa w Polsce. Lekceważymy groźny wirus

Poza odbywającymi się dezynfekcjami wprowadzono także ograniczenia dotyczące odwiedzin pacjentów szpitala, w którym przebywało zmarłe dziecko. W szkołach zaleca się także przestrzeganie podstawowych zasad higieny i profilaktyki.

Wszystkie działania mają na celu zapobiec kolejnym zarażeniom grypą typu A.

defy3pd

Powikłania pogrypowe stwierdzono także u innego ucznia szkoły w Rawie Mazowieckiej. Chłopiec został przewieziony do łódzkiego szpitala, gdzie najpierw przebadano go na obecność koronawirusa. Wyniki potwierdziły jednak, że jego stan zdrowia pogorszył się jedynie z powodu zachorowania na grypę.

Zobacz także: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

defy3pd

Podziel się opinią

Share
defy3pd
defy3pd
Więcej tematów