Trwa ładowanie...
d32mxr4

Ratusz w Poznaniu będzie zielony

W środowy wieczór poznański ratusz oraz fontanna na placu Wolności zostaną podświetlone na zielony kolor. W ren sposób Poznań okaże solidarność z chorującymi na mózgowe porażenie dziecięce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ratusz w Poznaniu będzie zielony
(WP, Fot: Zenon Kubiak)
d32mxr4

Mózgowe porażenie dziecięce to zespół trwałych uszkodzeń mózgu, do których dochodzi najczęściej pomiędzy 26. a 34. tygodniem ciąży. Uszkodzenie często powoduje zaburzenia ruchowe, które wymagają stałej rehabilitacji.

Szacuje się, że na całym świecie na tę chorobę choruje około 17 milionów osób. 7 października to światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Tego dnia miasta na całym świecie oświetlają swoje najbardziej znane budynki światłem o zielonej barwie, aby w ten sposób zamanifestować swoją solidarność z chorymi.

W ich gronie znajdzie się Poznań. W środę, od godz. 18 aż do północy na zielono będą mienić się ratusz na Starym Rynku oraz fontanna na placu Wolności.

d32mxr4

To jednak nie wszystko. O godz. 18 na Starym Rynku pojawią się wolontariusze ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, którzy będą informować przechodniów o tym, czym jest mózgowe porażenie dziecięce. Zaprezentowane zostaną również organizacje pozarządowe i placówki, które w Poznaniu na co dzień zajmują się świadczeniem pomocy dzieciom, młodzieży i dorosłym z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Momentem kulminacyjnym happeningu będzie zapalenie przez uczestników przyniesionych przez siebie latarek w geście solidarności z osobami chorującymi na MPD.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d32mxr4

Podziel się opinią

Share
d32mxr4
d32mxr4
Więcej tematów