Trwa ładowanie...

Rasistowski atak w poznańskim tramwaju. Jest śledztwo

Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie ataku na obcokrajowców, do którego kilka dni temu doszło w jednym z tramwajów w Poznaniu. Sprawców napaści szuka jednocześnie policja.
Share
Policja publikuje zdjęcia
Policja publikuje zdjęciaŹródło: Policja
d1k459p

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem. Do tramwaju linii nr 5, na przystanku w centrum miasta, wsiadła kobieta w chuście na głowie. Towarzyszył jej mężczyzna o ciemnej karnacji skóry. Pasażerowie porozumiewali się ze sobą w języku niemieckim.

W pewnej chwili dwóch mężczyzn zaczęło kierować pod ich adresem wulgarne słowa. Żądali, by zaprzestali rozmawiać po niemiecku i opuścili tramwaj. W ich obronie stanął motorniczy tramwaju. Zażądał, aby to napastnicy opuścili pojazd. W momencie wysiadania jeden z nich splunął ciemnoskóremu mężczyźnie w twarz. Zdarzenie zostało utrwalone przez jednego ze świadków za pomocą telefonu komórkowego.

Postępowanie w sprawie ataku na obcokrajowców wszczęła Prokuratura Rejonowa Poznań-Stare Miasto. Zostało ono zainicjowane po zawiadomieniu złożonym przez przedstawiciela Fundacji Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

d1k459p

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, chodzi o "publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych oraz publiczne znieważenie osoby z powodu jej przynależności narodowej, poprzez kierowanie pod jej adresem wulgarnych oraz uznanych powszechnie za obelżywe wypowiedzi, odnoszących się do jej narodowości, a nadto naruszenia jej nietykalności cielesnej".

Napastników poszukuje policja, w czwartek opublikowany został wizerunek jednego z nich.

Trwają także czynności zmierzające do ustalenia tożsamości osób pokrzywdzonych oraz pozostałych świadków.

d1k459p

Podziel się opinią

Share
d1k459p
d1k459p
Więcej tematów