Trwa ładowanie...
d10t4tx

Rasistowski atak w poznańskim tramwaju. Jest śledztwo

Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie ataku na obcokrajowców, do którego kilka dni temu doszło w jednym z tramwajów w Poznaniu. Sprawców napaści szuka jednocześnie policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja publikuje zdjęcia
Policja publikuje zdjęcia (Policja)
d10t4tx

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem. Do tramwaju linii nr 5, na przystanku w centrum miasta, wsiadła kobieta w chuście na głowie. Towarzyszył jej mężczyzna o ciemnej karnacji skóry. Pasażerowie porozumiewali się ze sobą w języku niemieckim.

W pewnej chwili dwóch mężczyzn zaczęło kierować pod ich adresem wulgarne słowa. Żądali, by zaprzestali rozmawiać po niemiecku i opuścili tramwaj. W ich obronie stanął motorniczy tramwaju. Zażądał, aby to napastnicy opuścili pojazd. W momencie wysiadania jeden z nich splunął ciemnoskóremu mężczyźnie w twarz. Zdarzenie zostało utrwalone przez jednego ze świadków za pomocą telefonu komórkowego.

Postępowanie w sprawie ataku na obcokrajowców wszczęła Prokuratura Rejonowa Poznań-Stare Miasto. Zostało ono zainicjowane po zawiadomieniu złożonym przez przedstawiciela Fundacji Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

d10t4tx

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, chodzi o "publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych oraz publiczne znieważenie osoby z powodu jej przynależności narodowej, poprzez kierowanie pod jej adresem wulgarnych oraz uznanych powszechnie za obelżywe wypowiedzi, odnoszących się do jej narodowości, a nadto naruszenia jej nietykalności cielesnej".

Napastników poszukuje policja, w czwartek opublikowany został wizerunek jednego z nich.

Trwają także czynności zmierzające do ustalenia tożsamości osób pokrzywdzonych oraz pozostałych świadków.

d10t4tx

Podziel się opinią

Share
d10t4tx
d10t4tx
Więcej tematów