Trwa ładowanie...
d43f0oa

Poszukiwania sprawcy rasistowskiego ataku w Poznaniu. Policja publikuje zdjęcia

Wielkopolska policja prosi o pomoc w odnalezieniu sprawcy ataku na obcokrajowca w poznańskim tramwaju. Cudzoziemiec i jego żona - Polka usłyszeli wulgarne wyzwiska i groźby. Incydent został nagrany przez jednego z pasażerów, a twarz napastnika zarejestrowały również kamery monitoringu tramwaju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Incydent zarejestrowały kamery monitoringu tramwaju.
Incydent zarejestrowały kamery monitoringu tramwaju. (Policja)
d43f0oa

Atak miał miejsce we wtorek wieczorem w tramwaju linii nr 5. Na przystanku przy ul. Marcinkowskiego wsiadła kobieta w chuście na głowie i jej mąż - obcokrajowiec o ciemnej karnacji.

- Nie rozmawiali po polsku i prawdopodobnie właśnie to zirytowało lokalnego "patriotę" - relacjonował w rozmowie z Wirtualną Polską Konrad Dulkowski, prezes Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który opublikował nagranie z incydentu i - razem z policją - poszukuje świadków.

"Macie wyp..., nikt tu nie będzie gadał po niemiecku!" - krzyczał mężczyzna. W porę zareagował motorniczy tramwaju, który stanął w obronie zaatakowanej pary. Kazał wysiąść napastnikowi i jego koledze, choć też był obrażany. Ostatecznie obaj mężczyźni wyszli z pojazdu, ale jeszcze przy drzwiach wyższy z nich splunął na obcokrajowca.

d43f0oa

Po analizie nagrania uznali, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa z nienawiści na tle rasowym. To dlatego na swojej stronie internetowej umieścili zdjęcie napastnika.

   Policja
(Policja)

Mundurowi proszą osoby poszkodowane oraz świadków zdarzenia, aby jak najszybciej zgłosili się na policję.

d43f0oa

Podziel się opinią

Share
d43f0oa
d43f0oa