Trwa ładowanie...

Raport Ubera. Ponad 3000 napaści seksualnych w 2018 roku

Uber ujawnił, że w 2018 r. w czasie przejazdów w USA miał zgłoszonych 3045 przypadków napaści na tle seksualnym. Raport dotyczy ataków zarówno na kierowców, jak i pasażerów.
Share
Uber poprzez publikację raportu stara się poprawić swój wizerunek
Uber poprzez publikację raportu stara się poprawić swój wizerunekŹródło: PAP
d33czfr

Uber opublikował raport na początku grudnia. Z dokumentu dowiadujemy się, że w 2018 r. zgłoszono 3045 przypadków molestowania i napaści seksualnych. Reuters podkreśla, że wobec miliarda 300 milionów podróży realizowanych Uberem odsetek ten wydaje się niewielki.

Agencja podkreśla, że dane z 2018 r. pokazują spadek liczby niebezpiecznych incydentów. Większość zgłaszanych sytuacji dotyczyło dotykania bez zgody. Za połowę napaści na tle seksualnym odpowiadają pasażerowie. Sprawcami gwałtów jednak w 92 proc. przypadkach są kierowcy - wynika z zebranych danych.

d33czfr

Raport jest częścią szerszej strategii Ubera, który stara się poprawić wizerunek po skandalach związanych z ujawnionymi przypadkami ataków zarówno ze strony kierowców, jak i pasażerów. Firma krytykowana była m.in. za słabe procedury bezpieczeństwa i brak rzetelnej weryfikacji użytkowników korzystających z aplikacji. Firma ma już na koncie kilka procesów.

Uber podkreśla, że 99,9 proc. z około 2 miliardów przejazdów, jakie wykonano za pomocą aplikacji w latach 2017 i 2018, było bezpiecznych. W raporcie odnotowano też wypadki śmiertelne. W 2017 r. było ich 10, w 2018 - 9. Śmierć poniosło ośmiu pasażerów korzystających z Ubera, siedmiu kierowców i cztery przypadkowe osoby.

Czytaj również - Ojciec próbował oszukać policjantów, by uniknąć kary. Wydała go 4-latka

Działający w 70 krajach Uber przekonuje, że opublikowany raport dowodzi, jak poważnie firma podchodzi do bezpieczeństwa swoich kierowców i pasażerów. Podobne publikacje mają pomóc w podwyższaniu standardów bezpieczeństwa.

d33czfr

Beata Kempa o Barbarze Skrzypek: sympatyczna dygresja

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Reuters

d33czfr

Podziel się opinią

Share
d33czfr
d33czfr
Więcej tematów