Trwa ładowanie...
d1avj4v

Raport Ubera. Ponad 3000 napaści seksualnych w 2018 roku

Uber ujawnił, że w 2018 r. w czasie przejazdów w USA miał zgłoszonych 3045 przypadków napaści na tle seksualnym. Raport dotyczy ataków zarówno na kierowców, jak i pasażerów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uber poprzez publikację raportu stara się poprawić swój wizerunek
Uber poprzez publikację raportu stara się poprawić swój wizerunek (PAP)
d1avj4v

Uber opublikował raport na początku grudnia. Z dokumentu dowiadujemy się, że w 2018 r. zgłoszono 3045 przypadków molestowania i napaści seksualnych. Reuters podkreśla, że wobec miliarda 300 milionów podróży realizowanych Uberem odsetek ten wydaje się niewielki.

Agencja podkreśla, że dane z 2018 r. pokazują spadek liczby niebezpiecznych incydentów. Większość zgłaszanych sytuacji dotyczyło dotykania bez zgody. Za połowę napaści na tle seksualnym odpowiadają pasażerowie. Sprawcami gwałtów jednak w 92 proc. przypadkach są kierowcy - wynika z zebranych danych.

d1avj4v

Raport jest częścią szerszej strategii Ubera, który stara się poprawić wizerunek po skandalach związanych z ujawnionymi przypadkami ataków zarówno ze strony kierowców, jak i pasażerów. Firma krytykowana była m.in. za słabe procedury bezpieczeństwa i brak rzetelnej weryfikacji użytkowników korzystających z aplikacji. Firma ma już na koncie kilka procesów.

Uber podkreśla, że 99,9 proc. z około 2 miliardów przejazdów, jakie wykonano za pomocą aplikacji w latach 2017 i 2018, było bezpiecznych. W raporcie odnotowano też wypadki śmiertelne. W 2017 r. było ich 10, w 2018 - 9. Śmierć poniosło ośmiu pasażerów korzystających z Ubera, siedmiu kierowców i cztery przypadkowe osoby.

Czytaj również - Ojciec próbował oszukać policjantów, by uniknąć kary. Wydała go 4-latka

Działający w 70 krajach Uber przekonuje, że opublikowany raport dowodzi, jak poważnie firma podchodzi do bezpieczeństwa swoich kierowców i pasażerów. Podobne publikacje mają pomóc w podwyższaniu standardów bezpieczeństwa.

d1avj4v

Beata Kempa o Barbarze Skrzypek: sympatyczna dygresja

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Reuters

d1avj4v

Podziel się opinią

Share

d1avj4v

d1avj4v
Więcej tematów