Trwa ładowanie...
d3wdpy6

Raport: PSE straciły ok. 400 mln zł

Z powodu braku odpowiednich procedur i norm ostrożnościowych w zakresie obrotu wierzytelnościami Polskie Sieci Elektroenergetyczne straciły ok. 400 mln zł - wynika z raportu o sytuacji finansowej spółek skarbu państwa.

Share
d3wdpy6

Według planu finansowego na 2001 r. Polskie Sieci Elektroenergetyczne miały osiągnąć 40 mln zł zysku.

Po korekcie planu finansowego poprzedni zarząd w październiku 2001 r. prognozował, że wynik finansowy firmy zamknie się stratą w wysokości 96 mln zł. Tymczasem prawdopodobna strata po zawiązaniu rezerw na utracone należności wyniesie 600 mln zł - czytamy w raporcie.

Z dokumentu wynika, że ostateczne ustalenie skutków i oszacowanie strat będzie możliwe po zakończeniu postępowania prowadzonego przez Centralne Biuro Śledcze (dotyczy to Będzińskiego Zakładu Energetycznego i tzw. sprawy Colloseum).

W celu utrzymywania bieżącej płynności finansowej spółka jest zmuszona kredytować swą działalność operacyjną na poziomie ok. 600 mln zł.

Za poważne zagrożenie uznano stosowany przez poprzednią ekipę zarządzającą system finansowania działalności kapitałem dłużnym zabezpieczonym nie na poszczególnych projektach inwestycyjnych, lecz na majątku i przyszłych przepływach pieniężnych całej grupy. (miz)

d3wdpy6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wdpy6
Więcej tematów