Trwa ładowanie...

Ranking zaufania polityków. Jarosław Kaczyński zyskuje w badaniu

Najnowszy sondaż zaufania rozwiewa wszelkie wątpliwości - politycy Prawa i Sprawiedliwości deklasują konkurencję. Największym zaufaniem wśród ankietowanych niezmiennie cieszy się prezydent Andrzej Duda. Z kolei największy wzrost poparcia zaliczył prezes Jarosław Kaczyński.

Share
Ranking zaufania polityków. Jarosław Kaczyński zyskuje w badaniu
Źródło: East News, fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
d42alm1

Po raz kolejny w badaniu niepodzielnym liderem jest głowa państwa. Andrzejowi Dudzie ufa 47,8 proc. ankietowanych, z kolei przeciwnego zdania jest 36,5 proc. badanych. Jest to także jedyny polityk w stawce, który cieszy się większym odsetkiem ufności niż nieufności. W porównaniu z poprzednim sondażem liczba nieufnych prezydentowi spadła aż o 7,2 pkt. proc.

Na drugim miejscu uplasował się premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu cieszy się zaufaniem na poziomie 43,4 proc. badanych, odmiennego zdania jest 44,2 proc. ankietowanych. Zaufanie do premiera wzrosło o 1,5 pkt. proc., liczba nieufających z kolei spadła o 5,7 pkt proc.

Stawkę zamyka prezes Prawa i Sprawiedliwości. Jarosławowi Kaczyńskiemu ufa 40,8 proc. ankietowanych, co jest wzrostem o 3,7 pkt. proc. od ostatniego badania. Jak zaznacza Onet – to najlepszy wynik prezesa od początków pomiarów dla portalu. Brak zaufania wobec prezesa wyraża aż 52,6 proc. respondentów, co mimo tego i tak znaczy spadek o 2,4 pkt. proc.

Czarzasty o kontrowersyjnych słowach Wałęsy: marna wypowiedź

Zaufanie do polityków. Opozycja daleko w tyle

Dopiero na siódmym miejscu znalazł się pierwszy polityk spoza obozu rządzącego - prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (30,6 proc. poparcia). Kolejne pozycje zajęli Robert Biedroń, lider Wiosny (29,0 proc.), ustępujący szef Rady Europejskiej Donald Tusk (28,8 proc.) oraz kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska (27,9 proc.).

d42alm1

Na ostatnim miejscu, z najmniejszym zaufaniem, znalazł się Janusz Korwin-Mikke (12,1 proc.). Ten polityk "cieszy się" także największym odsetkiem nieufności. Negatywnie ocenia go aż 73,8 proc. badanych. Pod tym względem wyprzedził m.in. szefa PO Grzegorza Schetynę (nieufność na poziomie 56,9 proc.) oraz ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro (55 proc.).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Onet

d42alm1

Podziel się opinią

Share
d42alm1
d42alm1
Więcej tematów