Trwa ładowanie...

Ranking szkół LGBT+. Jedno z toruńskich liceów wysoko w zestawieniu

Powstał ranking szkół LGBT+ stworzony przez uczniów i uczennice. To właśnie oni oceniali polskie placówki pod kątem postaw nauczycieli. Wysoko w zestawieniu znalazło się III Liceum Ogólnokształcące w Toruniu.

Share
Toruń. Jedno z toruńskich liceów wysoko w rankingu szkół LGBTQ+
Toruń. Jedno z toruńskich liceów wysoko w rankingu szkół LGBTQ+Źródło: PAP
dycf4s0

O sprawie informuje "Gazeta Wyborcza", która powołuje się na wyniki zaprezentowane w formie interaktywnej Mapy Równości. Zostały one zebrane na podstawie badań społecznych przeprowadzonych przez ponad 22 tys. ankietowanych.

10 najwyżej ocenianych placówek otrzyma Dyplomy Równości. Na podium zestawienia pojawiły się następujące instytucje: Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej, I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Olsztynie i I Społeczne Liceum Ogólnokształcące "Bednarska" im. Jam Saheba Digvijay Sinhji w Warszawie.

dycf4s0

W rankingu znalazło się również III Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, które uplasowało się na 9. miejscu w kraju.

Burza po słowach Adama Niedzielskiego. Bartosz Arłukowicz komentuje

LGBT+. Uczniowie ocenili polskie szkoły

Uczniowie i uczennice oceniali swoje szkoły pod kątem otwartości oraz bezpieczeństwa osób LGBTQ+. Ankieta była dostępna w internecie. Zadano im 17 pytań, które dotyczyły obecności osób nieheteronormatywnych, postaw nauczycieli i nauczycielek oraz ewentualnej dyskryminacji na terenie placówki.

Na podstawie zebranych odpowiedzi szkołom wystawiono oceny takie jak w systemie edukacji – od jedynki do piątki.

dycf4s0

W rankingu pojawiły się trzy toruńskie szkoły - III LO, Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące i IV LO - które zostały ocenione na czwórkę.

Jak wynika z badania, aż 90 proc. uczniów i uczennic wie o przynajmniej jednej osobie LGBTQ+, która uczęszcza do ich szkoły. Prawie 78 proc. ankietowanych regularnie widzi w szkole symbole przypisywane społeczności LGBTQ+, np. tęczowe przypinki na plecakach.

Aż 55 proc. badanych uważa, że szkoła nie miałaby nic przeciwko, gdyby para jednopłciowa tańczyła poloneza na studniówce. Jedynie 26 proc. ankietowanych jest zdania, że może liczyć na wsparcie pedagogiczne, gdyby doszło do aktów dyskryminacji w szkole.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dycf4s0

Podziel się opinią

Share
dycf4s0
dycf4s0
Więcej tematów