Trwa ładowanie...
d2su8fn
Radio Zet

Rafał Grupiński: Zbigniew Ziobro nie może zostać prokuratorem generalnym

• Zbigniew Ziobro nie może zostać prokuratorem generalnym • J. Kaczyński powinien zmienić ministra, żeby połączyć funkcje ministra sprawiedliwości z prokuratorem generalnym • Polityczne działania A. Macierewicza służą wyłącznie Rosji • Nowa podkomisja powstała żeby ominąć przepis
Share
Rafał Grupiński: Zbigniew Ziobro nie może zostać prokuratorem generalnym
Źródło: WP
d2su8fn

- Zbigniew Ziobro nie powinien obejmować funkcji prokuratora generalnego. Złamie ustawę, bo w niej jest wyraźnie powiedziane, że prokuratorem może zostać tylko osoba o nieskazitelnym charakterze – powiedział Rafał Grupiński w Radiu ZET.

- Ziobro miał tyle procesów, tyle razy nadużył zaufania publicznego, tyle razy kłamał i przegrywał procesy, że w żadnym wypadku nie może objąć tej funkcji Jarosław Kaczyński powinien w tej chwili zmienić ministra, żeby rzeczywiście połączyć funkcje ministra sprawiedliwości z prokuratorem generalnym – argumentował polityk Platformy Obywatelskiej w audycji "Gość Radia ZET".

Kiedy Monika Olejnik zapytała, kto będzie mógł sprawdzić, czy ustawa została złamana, Grupiński odpowiedział: "Każdy, kto zna Zbigniewa Ziobro i wie, co znaczy nieskazitelny charakter".

d2su8fn

Działania polityczne Macierewicza służą wyłącznie Rosji

- Wszystkie najważniejsze działania polityczne Antoniego Macierewicza służyły wyłącznie interesowi Rosji. Od słynnej listy Macierewicza po raport z likwidacji WSI. To jest bardzo zastanawiające - powiedział Rafał Grupiński w Radiu ZET.

Polityk PO w audycji Moniki Olejnik „Gość Radia ZET” bardzo ostro krytykował szefa MON nie tylko za przeszłe, ale również za ostatnie decyzje.

Nową podkomisję, która ma zbadać od początku katastrofę smoleńską, Grupiński nazwał "wariactwem". Tworzy podkomisję, bo nie możne stworzyć komisji, do której trzeba by było mieć fachowców. Podkomisja powstała żeby ominąć przepis. To ludzie, którzy się na tym nie znają, zebrani po to, żeby tezy pana Macierewicza udowodnić – drwił z nowego ciała polityk Platformy Obywatelskiej.

- To jest polityczna nekrofilia, którą Antoni Macierewicz uprawia na grobach ofiar. To niedopuszczalne – tak Grupiński podsumował swoją opinię o postępowaniu Macierewicza.

d2su8fn

Podziel się opinią

Share
d2su8fn
d2su8fn
Więcej tematów