Trwa ładowanie...
d2n6hvi

Radosław Sikorski do Janusza Korwin-Mikkego: jakim trzeba być pajacem, żeby to mówić

Stanowcza reakcja byłego szefa MON na słowa prezesa partii Wolność, które padły podczas posiedzenia Parlamentu Europejskiego. Sikorskiemu wtórują internauci. O co chodzi?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-Mikke (Newspix, Fot: MACIEJ GILEWSKI)
d2n6hvi

"Niewiarygodne" - takim komentarzem opatrzono na facebookowym profilu "Grupa Socjalistów i Demokratów" w Parlamencie Europejskim film, pokazujący wymianę zdań między członkami PE, w trakcie której Korwin-Mikke stwierdził: - To oczywiste, że kobiety muszą zarabiać mniej, bo są słabsze, mniejsze i mniej inteligentne.

Na słowa Polaka zareagowała inna deputowana, Iratxe García Pére. - Drogi deputowany, zgodnie z pańską opinią, nie mam prawa tu być, jako członek Parlamentu. Wiem, że Pana to boli. Dzisiaj kobiety mogą tutaj siedzieć, by reprezentować europejskich obywateli z takimi samymi prawami jak pan - stwierdziła.

Dochodzenie w sprawie rozpoczął już szef Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani.

d2n6hvi

"Jakim trzeba być pajacem"

Wypowiedź Korwin-Mikkego wywołała falę komentarzy. "Jakim trzeba być pajacem, żeby to mówić, reprezentując kraj, który dał światu kobietę z dwoma nagrodami Nobla z nauki" - pisze na Twitterze Radosław Sikorski. "Korwin też przebiera nogami do PiS?" - pyta.

Ale nie tylko on nie pozostawia na eurodeputowanym suchej nitki. Posłanka PO Monika Wielichowska pisze: "On nie jest w stanie obrazić żadnej kobiety. Już nawet nie szokuje, zostały mu tylko skandal gadki - mega żałosne!".

Inni internauci dodają: "To człowiek, o którym świat powinien zapomnieć", "Na głupotę w tym przypadku nie ma tabletki. A szkoda", "Człowiek w muszce poza tym mówił bardzo ciepło o Putinie. Jakakolwiek wypowiedź tego pana już nie dziwi", "A kim trzeba być, żeby oczerniać swój kraj za granicą?".

Są też tacy, którzy pytają: "Przecież urodziła go kobieta i on tak myśli o swojej matce? Gdyby nie ona, kim by był?".

Przypomnijmy, że wypowiedź o kobietach to nie pierwsze kontrowersyjne słowa, które padły z ust Korwin-Mikkego w PE. W lipcu 2016 roku został on ukarany za "afrykańskie szambo zalewające Europę".

d2n6hvi

Podziel się opinią

Share
d2n6hvi
d2n6hvi
Więcej tematów