Trwa ładowanie...

Radomskie AIR SHOW w tym roku się nie odbędą. Przez Macierewicza

Ministerstwo Obrony Narodowej wycofało się z obietnicy zorganizowania Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show. Na nadzwyczajnej sesji Rada Miejska przyjęła decyzję resortu w tej sprawie. Mimo zaproszenia i uzgodnienia terminu nie przyjechał na nią żaden przedstawiciel MON i strony wojskowej.
Share
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczŹródło: PAP
d2yzxaz

O sprawie donosił w czwartek na Facebooku prezydent Radomia Radosław Witkowski. Do Urzędu Miejskiego wpłynęło pismo, w którym Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało, że możliwe jest jedynie przeprowadzenie jednodniowych pokazów z udziałem wyłącznie polskich pilotów.

Ostateczna decyzja miała zapaść podczas sesji rady miasta. Jak twierdził Witkowski, Macierewicz nie pozwolił przyjechać na nią zarówno przedstawicielom MON, jak i wojska.

Jak czytamy na stronie miasta, klamka zapadła. Rada Miejska podkreśla, że decyzję ministerstwa Obrony Narodowej przyjęła "z ubolewaniem". "Ta impreza zawsze miała i wciąż ma dla miasta ogromne znaczenie. To prawdziwe święto lotnictwa, w którym władze miasta każdorazowo uczestniczyły wspierając organizatorów Air Show" - napisali radni w oświadczeniu.

d2yzxaz

Wyjaśniają że "jednodniowe pokazy lotnicze w formie proponowanej przez stronę wojskową nie odpowiadają oczekiwaniom mieszkańców Radomia i pasjonatów lotnictwa". I deklarują dalszą wolę współpracy przy organizacji przyszłorocznych pokazów.

Internauci odsłaniają kulisy

Mieszkańcy miasta są oburzeni. W komentarzach na Facebooku sugerują, że "wszystko dlatego, że prezydentem Radomia jest Radosław Witkowski z PO". "Czy to aż tak komuś przeszkadzało? Po prostu wstyd..." - piszą.

d2yzxaz

W kolejnych wpisach czytamy: "Radomscy zwolennicy tzw. 'dobrej zmiany'. Przeczytajcie i pomyślcie, co odbiera Macierewicz naszemu miastu. Air Show to impreza, która jak żadna inna promowała nasze miasto", "Tysiące fanów lotnictwa bez najważniejszego wydarzenia roku! Żenada!".

Pojawiają się też sugestie: "Skoro Festiwal Polskiej Piosenki w Kielcach, to może Air Show w Toruniu?" i "Może prezydent Duda może zastosować ulaskawienie dla Air Show?".

Zapytaliśmy w MON o powody decyzji o wycofaniu się z organizaji pokazów. Czekamy na odpowiedź.

Przeczytaj również:
Kulisy rozmów Macierewicza z Trumpem. Padła "ważna deklaracja"?
Macierewicz nie ma wątpliwości. "To nie było przypadkowe"

d2yzxaz

Podziel się opinią

Share
d2yzxaz
d2yzxaz
Więcej tematów