Trwa ładowanie...
d4a66ro
fałszerstwo
12-04-2006 11:20

Radny skazany za fałszowanie podpisów

Radny sejmiku województwa lubelskiego Konrad
R. skazany został na karę jednego roku więzienia w
zawieszeniu na dwa lata, za sfałszowanie w 1996 r. podpisów
sześciu osób na dokumentach, które posłużyły mu do zarejestrowania
stowarzyszenia mającego się zajmować działalnością polityczną.
Stowarzyszenie nie powstało.

d4a66ro

Sąd Rejonowy w Lublinie nakazał mu też zapłacenie tysiąca złotych grzywny. Wyrok nie jest prawomocny.

31-letni obecnie Konrad R. przed blisko 10 laty zarejestrował w lubelskim sądzie stowarzyszenie pod nazwą Chrześcijańskie Towarzystwo Obywatelskie Legia Akademicka im. Aleksandra Margrabiego Wielopolskiego. Dwa lata temu wyszło na jaw, że niektóre osoby figurujące w dokumentach jako członkowie jego zarządu nic o tym nie wiedzą. Sprawa trafiła do prokuratury.

Sąd uznał, że stowarzyszenie nigdy nie powstało, a jego rejestracja była fikcyjna. Zeznania świadków, którzy mieli być sygnatariuszami wniosku o rejestrację stowarzyszenia stwierdzają, iż nie doszło w ogóle do walnego zgromadzenia członków grupy inicjatywnej, zaś osoby, które miały w niej uczestniczyć, o stowarzyszeniu i swoim w nim udziale nie miały pojęcia - powiedział, uzasadniając orzeczenie sędzia Grzegorz Dyrka.

Biegły orzekł, że podpisy na dokumentach zostały sfałszowane przez oskarżonego, który miał być przewodniczącym stowarzyszenia.

d4a66ro

Sędzia Dyrka podkreślił, że radny w zaplanowany sposób, wielokrotnie złamał prawo przez sfałszowanie wielu podpisów, niektórych dwukrotnie i posłużenie się sfałszowanymi dokumentami przed sądem rejestrowym. Tego rodzaju zachowanie świadczyło o lekceważeniu podstawowych zasad porządku prawnego - powiedział sędzia.

Konrad R. wybrany został do sejmiku województwa lubelskiego jako członek Samoobrony. Został usunięty z tej partii za niesubordynację wobec władz centralnych. W 2004 r. pełnił funkcję przewodniczącego sejmiku.

d4a66ro
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4a66ro
Więcej tematów