Trwa ładowanie...
d3btikv

Pyrkon 2016 - miłośnicy fantastyki, przybywajcie do Poznania!

• W najbliższy weekend w Poznaniu odbędzie się konwent miłośników fantastyki Pyrkon • Coś dla siebie znajdą tu fani gier, filmów, książek, komiksów, planszówek czy mangi • Jak co roku odbędzie się konkurs cosplay na najlepsze przebranie za postać ze świata fantastyki • Organizatorzy spodziewają się przyjazdu ponad 30 tys. osób
Share
Pyrkon 2016 - miłośnicy fantastyki, przybywajcie do Poznania!
Źródło: materiały prasowe
d3btikv

Lubisz komiksy o Spidermanie, filmy o Iron Manie, "Władca Pierścieni" to Twoja ulubiona książka i zdarza Ci się zarywać noce, grając w "Wiedźmina"? W takim razie Pyrkon to impreza dla Ciebie.

W 1999 r. Klub Fantastyki "Druga Era" zorganizował w Poznaniu po raz pierwszy konwent szeroko rozumianej fantastyki. Dziś Pyrkon to impreza, na którą zjeżdżają się miłośnicy gier, komiksów, filmów i książek z całej Polski, a nawet z innych krajów. Jak duże jest zainteresowanie wydarzeniem i ile osób bierze w nim udział?

- W zeszłym roku - 32 tysiące fanów fantastyki. Myślę, że to naprawdę imponująca liczba i wspaniały dowód na to, że fantastyka w Polsce stale się rozwija. W tym roku jesteśmy przygotowani na 40 tysięcy uczestników - mówi Martyna Jałoszyńska, jedna z organizatorek Pyrkonu.

d3btikv

Tegoroczny festiwal odbędzie się już w najbliższy weekend (8-10 kwietnia) na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Impreza jest podzielona na kilkanaście bloków tematycznych, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie - komiksy, filmy, gry komputerowe i planszowe, książki, manga, anime, itp.

- Jednym z punktów programu będzie w tym roku P-Jam - konkurs, w trakcie którego uczestnicy w ciągu 24 godzin będą musieli stworzyć grę. Zwycięzca będzie miał możliwość odbycia miesięcznego stażu w bydgoskim oddziale Vivid Games - opowiada Martyna Jałoszyńska. - Uczestnicy będą także mieli okazję przetestować niewydane jeszcze gry w strefie "Testuj na Pyrkonie", wziąć udział w wymianie książek organizowanej przez portal LubimyCzytac.pl, czy posłuchać Macieja Parowskiego, który będzie opowiadał o tym, jak wyglądała polska fantastyka przed "Fantastyką" - dodaje.

Jak co roku szczególnym zainteresowaniem będzie cieszyć się konkurs cosplay "Maskarada", którego uczestnicy zaprezentują na sobie zaprojektowane samodzielnie kostiumy postaci ze świata fantastyki.

- Wiele osób przez cały rok pracuje, by na Pyrkonie wziąć udział w konkursie i zaprezentować swój strój, a efekty potrafią być naprawdę imponujące! - przyznaje Jałoszyńska. - Samo wydarzenie również przygotowywane jest z ogromną starannością, zgłoszenia przyjmowane są przed festiwalem, a podczas Pyrkonu odbywają się próby występów - dodaje.

d3btikv

W tym roku osoby przebrane za superbohaterów będą mogły również wziąć udział w konkursie siłowania się na rękę, dzięki czemu być może poznamy odpowiedź na pytanie, czy Hulk jest silniejszy od Supermana.

Na Pyrkon warto wybrać się z maluchami, dla których przygotowano Świetlicę Fantastyczną i Pyrkącik, gdzie dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych i naukowych, pograć w gry oraz spotkać się z bohaterami ulubionych bajek i filmów.

Szczegółowe informacje na temat festiwalu można znaleźć na stronie www.pyrkon.pl.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3btikv

Podziel się opinią

Share
d3btikv
d3btikv
Więcej tematów