Trwa ładowanie...

Putin wydał rozkaz siłom zbrojnym pod pretekstem "zapewnienia utrzymania pokoju"

Putin polecił siłom zbrojnym wkroczenie do Donbasu. Pretekstem jest "zapewnienia utrzymania pokoju". W sieci publikowane są filmy, na których widać przejazd rosyjskiego wojska.

Putin wydał rozkaz siłom zbrojnymPutin wydał rozkaz siłom zbrojnym
d1yesrv
d1yesrv

Prezydent Rosji Władimir Putin podjął decyzję o uznaniu niepodległości samozwańczych republik w Donbasie - Donieckiej i Ługańskiej. Chwilę potem polecił siłom zbrojnym wkroczenie do Donbasu pod pretekstem "zapewnienia utrzymania pokoju w republikach".

Decyzja Putina. Spełnia się czarny scenariusz dla Ukrainy - śledź naszą relację na żywo.

d1yesrv

"Rosyjskie wojsko zaczyna przenosić się do separatystycznych regionów wschodniej Ukrainy, które Moskwa uznała za niepodległe państwa" - informuje na Twitterze Spectator Index.

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia oficjalnej dokumentacji rosyjskiego prezydenta, w której zleca "misję pokojową" w Donbasie, w efekcie wysyłając tam wojsko.

Wojsko wjeżdża na terytorium Donbasu

Mieszkańcy kontrolowanego przez separatystów Doniecka na wschodzie Ukrainy poinformowali w poniedziałek wieczorem portal Radio Swoboda o dużej kolumnie czołgów i sprzętu wojskowego, które kierują się z tego miasta do linii frontu.

W sieci publikowane są nagrania, pokazujące rosyjskie wojsko, wjeżdżające na terytorium Donbasu.

Reakcja ze świata

Decyzję Putina potępił cały świat. Sekretarz Generalny ONZ uznał decyzję Federacji Rosyjskiej za naruszenie integralności terytorialnej i suwerenności Ukrainy oraz niezgodne z zasadami Karty Narodów Zjednoczonych.

d1yesrv

Unia zareaguje nałożeniem sankcji na osoby zamieszane w uznanie niezależności "republik ludowych" Doniecka i Ługańska - zapowiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg wydał oświadczenie. "Rosja próbuje stworzyć pretekst do kolejnej inwazji na Ukrainę" - ocenił.

mapa WP
Źródło: WP

Putin: Ukraina stworzona przez Rosję

Rosyjski prezydent ocenił, że Ukraina to "nieodłączna część" historii Rosji, jej przestrzeni kulturowej. Wielokrotnie wskazywał, że Ukraina to nie tylko sąsiedni kraj, ale "to nasi towarzysze, krewni i osoby związane z nami więzami krwi, więzami rodzinnymi".

d1yesrv

Putin podkreślił, że Ukraina została całkowicie stworzona przez Rosję, przez "bolszewicką, komunistyczną Rosję".

Dodał, że Majdan wcale nie przybliżył Ukrainy do demokracji, ponadto na Ukrainie doszło do "pogromów", "przemocy" i prześladowań".

Szokujące słowa Putina

Władimir Putin stwierdził, że "kraje Europy Wschodniej przyniosły do NATO swoje kompleksy dotyczące 'rosyjskiego zagrożenia'". - Zachodnia broń w ostatnich miesiącach płynie do Ukrainy nieprzerwanie", a dowodzenie ukraińskich sił zbrojnych może być realizowane ze sztabów NATO - przekonywał.

Przekonywał, że "Rosja otrzymała obietnicę, że NATO nie będzie rozszerzane na wschód, ale obietnice te nie zostały dotrzymane", a wspólne ćwiczenia NATO i Ukrainy są wymierzone przeciwko Rosji.

Do tego dąży Putin? Ekspertka o intencjach prezydenta Rosji

d1yesrv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yesrv
Więcej tematów