Trwa ładowanie...

Putin: podołać groźbie terroru i pomóc uchodźcom można tylko wspólnie

Podołać terrorystycznemu zagrożeniu i pomóc uchodźcom można jedynie przez połączenie wysiłków całego świata - oświadczył prezydent Rosji Władimir Putin w niedzielę na nieformalnym spotkaniu liderów BRICS na marginesie szczytu G20 w Antalyi.
Share
Prezydent Rosji Władimir Putin
Prezydent Rosji Władimir PutinŹródło: PAP/EPA, Fot: Yuri Kochetkov
d1oxaq8

- Doskonale rozumiemy, że poradzić sobie z terrorystycznym zagrożeniem i pomoc milionom ludzi, którzy stracili dach nad głową, można jedynie łącząc wysiłki całej społeczności międzynarodowej - powiedział Putin na nieformalnym spotkaniu przywódców państw BRICS, czyli Brazylii, Rosji, Indii, Chin oraz RPA.

- Widzieliśmy wszyscy okropność tego, co się stało w Paryżu. Współczujemy ludziom, lecz zawsze opowiadamy się za połączeniem wysiłków w celu efektywnej walki z zagrożeniem terrorystycznym - oświadczył Putin.

Zaznaczył przy tym, że działać należy zgodnie z Kartą Narodów Zjednoczonych, przestrzegając norm międzynarodowych i szanując suwerenność każdego państwa.

d1oxaq8

Odnosząc się do nieformalnego spotkania BRICS Putin powiedział, że daje ono możliwość sprawdzenia podejścia do kluczowych kwestii, jakie będą poruszone w tureckiej Antalyi na dwudniowym szczycie G20 - dwudziestu najbogatszych krajów świata. Oczekuje się, że szczyt zdominują tematy konfliktu w Syrii, kryzysu migracyjnego i globalnego ocieplenia - przed międzynarodową konferencją klimatyczną w Paryżu.

Szczyt odbywa się w cieniu piątkowych zamachów terrorystycznych w Paryżu.

d1oxaq8

Podziel się opinią

Share
d1oxaq8
d1oxaq8
Więcej tematów