Trwa ładowanie...
d10gyqc

Putin marzy o rozpadzie Unii Europejskiej – takiego zdania jest Emmanuel Macron

Putin – marzy o rozpadzie EU. Prezydent Francji Emmanuel Macron nie ma ku temu wątpliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Putin marzy o rozpadzie Unii Europejskiej – takiego zdania jest Emmanuel Marcon
Putin marzy o rozpadzie Unii Europejskiej – takiego zdania jest Emmanuel Marcon (iStock.com)
d10gyqc

Putin marzy o rozpadzie UE

W wywiadzie udzielonym szwedzkiej telewizji SVT prezydent Francji Emmanuel Macron poruszył kwestie europejskich wartości oraz różnic dzielących Rosję i Francję. Zaznaczył również, że dyskusje z Moskwą są bardzo potrzebne i że szanuje Władimira Putina. Jego zdaniem powinno się wykreować nowe podejście do kwestii bezpieczeństwa z Rosją, co może być problematyczne, kiedy… marzeniem Putina jest rozpad UE.

Putin czy Macron

Należy podkreślić, że jednym z powodów takiej odpowiedzi jest kampania wyborcza w Szwecji przed wyborami parlamentarnym przewidzianymi na 9 września. Wiadomo, że jeden z liderów antyimigracyjnej (określonej w Szwecji jako populistyczna) socjalkonserwatywnej partii Szwedzccy Demokraci – Jimme Åkesson został spytany kogo woli – Emannuela Macrona czy Władimira Putina. Åkesson wstrzymał się od głosu oznajmiając, że jest to pytanie, na które nie może udzielić odpowiedzi, gdyż nie chce dokonać żadnego wyboru.

d10gyqc

Opinia prezydenta Szwecji

Podczas wywiadu szwedzka dziennikarka przedstawiła tę sytuację prezydentowi Francji prosząc go o stosowny komentarz. W swojej wypowiedzi Emmanuel Macron zaznaczył, iż nie ma zamiaru ingerować w wewnętrzne dyskusje w Szwecji. Podkreślił jednak, że Francja jest jednym z krajów UE ze znaczącą demokracją i szanuje prawa człowieka. On również darzy szacunkiem Putina, choć nie uznaje Rosji za modelowy wzorzec respektowania praw człowieka. Jego zdaniem Rosja raczej nie mogłaby stanowić odpowiedniego wzorca dla Szwecji.

d10gyqc

Podziel się opinią

Share

d10gyqc

d10gyqc
Więcej tematów