Trwa ładowanie...

Putin ma dość? Brakuje miejsc w więzieniach

Władze w Moskwie tracą cierpliwość. Niezależny rosyjski kanał na Telegramie podaje, że funkcjonariusze Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) są oskarżani o niepowodzenia w wojnie z Ukrainą i gremialnie osadzani w owianych złą sławą moskiewskich więzieniach Lefortowo i Matrosskaja Tiszyna.

Władimir Putin ma dość? Masowe aresztowaniaWładimir Putin ma dość? Masowe aresztowaniaŹródło: PAP, fot: MIKHAEL KLIMENTYEV/SPUTNIK/KREMLIN POOL
d1u6nzh
d1u6nzh

Telegramowy kanał Możem Objasnit powołując się na źródła w kręgach prawniczych zbliżonych do władz Rosji poinformował o licznych aresztowaniach funkcjonariuszy FSB. Według kanału, funkcjonariuszy jest tak wielu, że tzw. zwykłych osadzonych przenosi się do innych zakładów karnych i aresztów śledczych.

Więzienie w Lefortowie, to istniejący od XIX stulecia zakład penitencjarny, który znany jest z tego, że w czasach stalinowskich znajdował się pod kontrolą KGB i trzymano tam wielu więźniów politycznych. Z kolei Matrosskaja Tiszyna to Areszt śledczy nr 1 w Rosji, w którym istnieje "specjalny blok dla gwiazd" (określenie rosyjskich rządowych mediów - PAP), gdzie ostatnio przetrzymywano choćby lidera antykremlowskiej opozycji Aleksieja Nawalnego.

Aresztowania funkcjonariuszy tajnych służb

Według Możem Objasnit, liczne aresztowania funkcjonariuszy rosyjskiej tajnej służby mają podłoże w niepowodzeniach na froncie. FSB zarzuca się niedocenienie siły oporu Ukraińców oraz to, że jej pracownicy niektórymi "niewygodnymi", a mającymi wpływ na przebieg rosyjskiej ofensywy informacjami, nie podzielili się z Putinem.

Ponadto funkcjonariusze FSB mieli być za bardzo pewni siebie, jeśli chodzi o zdobycie Kijowa. Władze zarzucają im, że tzw. uśpionych agentów w Kijowie było wielu i od dawna przygotowywali grunt na zdobycie ukraińskiej stolicy, lecz ich liczba nie przełożyła się na jakość pracy.

Putin straci władzę? Ekspert: Rosja jest nieprzewidywalna

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1u6nzh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d1u6nzh
Więcej tematów