Trwa ładowanie...
d3v67xe

Puławy. Radni przeciwko "subkulturze LGBT". Chcą chronić dzieci, nauczycieli i przedsiębiorców

Kolejni radni sprzeciwiają się "ideologii LGBT". Radni Puław postanowili chronić przed "homopropagandą" nie tylko dzieci i młodzież, ale także nauczycieli i przedsiębiorców.
Share
Radni Puław chcą chronić przed LGBT nie tylko dzieci i młodzież, ale także nauczycieli i przedsiębiorców
Radni Puław chcą chronić przed LGBT nie tylko dzieci i młodzież, ale także nauczycieli i przedsiębiorcówŹródło: East News, Fot: Wojciech Stróżyk
d3v67xe

Po burzliwej sesji radni Puław przyjęli stanowisko "w sprawie powstrzymania ideologii lansowanej przez subkulturę LGBT" - informuje dziennikwschodni.pl.

"Nie zgodzimy się na sprzeczne z prawem instalowanie funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach (tzw. "latarników"). Będziemy strzegli prawa do wychowania dzieci zgodnego z przekonaniami rodziców. Zrobimy wszystko, aby do szkół nie mieli wstępu gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci i młodzieży w myśl tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)" - czytamy w przyjetej podczas czwartkowej sesji deklaracji.

Zobacz także:Lublin: wojewoda wręczył medale i dyplomy za walkę z ideologią LGBT

d3v67xe

Radni z Puław postanowili chronić nie tylko dzieci i młodzież, ale także niektórych dorosłych. Ustalili, że nie pozwolą na "wywieranie politycznej presji", a nawet "homopropagandy" w środowiskach nauczycieli i przedsiębiorców.

Wnioskodawcą przyjęcia takiego stanowiska był klub radnych PiS. Nie wywołuje ono żadnych skutków prawnych, ale dyskusja na jego temat była dość burzliwa. - Ja pracuję obok szkoły i nie dostrzegam takich zagrożeń. Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. To gwarantuje konstytucja - mówił radny Mariusz Cytryński (Koalicja Samorządowa). Radny podał także w wątpliwość, czy puławska rada miasta powinna demonstrować sprzeciw wobec dokumentów przyjętych przez WHO. - Od tego mamy ministerstwa - wskazał.

Zobacz także: Małopolska: radni sejmiku uchwalili deklarację o zagrożeniu LGBT

Radny PiS Ignacy Czeżyk nawoływał tymczasem do obrony polskiej kultury narodowej i sprzeciwu wobec "antycywilizacji i antykultury". - Ta decyzja będzie służyła naszym dzieciom. Uchroni je przed uzależnieniem seksualnym - mówi. Światową Organizację Zdrowia nazwał zaś "elementem rewolucji seksualnej".

d3v67xe

Radny Tomasz Kraszewski z klubu PiS stwierdził zaś, że w obliczu "kulturowego marksizmu" radni nie mogą być "obojętni na zło".

Ostatecznie stanowisko zostało przyjęte głosami radnych PiS i Niezależnych, Rada Miasta Puławy dołączyła do grona lubelskich samorządów ,,wolnych od LGBT". W tym tygodniu, w środę, taki dokument przyjęła Rada Powiatu Puławskiego.

Źródło: dziennikwschodni.pl, 24wspolnota.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3v67xe

Podziel się opinią

Share
d3v67xe
d3v67xe
Więcej tematów