Trwa ładowanie...

Małopolska: radni sejmiku uchwalili deklarację o zagrożeniu LGBT

Sejmik województwa małopolskiego to kolejny samorząd, który postanowił "uwolnić" swój region od LGBT. Radni przyjęli deklarację, w której zobowiązują się do wsparcia "rodziny opartej na tradycyjnych wartościach oraz ochrony systemu oświaty przed propagandą LGBT" zagrażającej "prawidłowemu rozwojowi młodego pokolenia".

Małopolska: radni sejmiku uchwalili deklarację o zagrożeniu LGBTŹródło: East News, fot: Jan GRACZYŃSKI/East News
dxac1b0
dxac1b0

"Sejmik województwa małopolskiego wyraża zdecydowany sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów LGBT, której cele kwestionują podstawowe prawa i wolności zagwarantowane w aktach prawa międzynarodowego" - czytamy w deklaracji przyjętej w poniedziałek głosami 22 radnych PiS. O przyjęciu deklaracji poinformował krakowski oddział portalu wyborcza.pl.

Zdaniem autorów deklaracji, działania podejmowane ostatnio przez niektórych "przedstawicieli samorządowej jak i krajowej sceny politycznej" mają służyć wywołaniu "fundamentalnych zmian w życiu społecznym". "Działania te zorientowane są na anihilację wartości ukształtowanych przez wielowiekowe dziedzictwo chrześcijaństwa, ważnych szczególnie dla mieszkańców Małopolski" - piszą autorzy dokumentu.

Radni zadeklarowali wsparcie "dla rodziny opartej na tradycyjnych wartościach oraz ochronę systemu oświaty przed propagandą LGBT zagrażającą prawidłowemu rozwojowi młodego pokolenia".

dxac1b0

"Deklarujemy, że sejmik w realizacji swoich zadań publicznych będzie wierny tradycji narodowej i państwowej mając w pamięci tysiącletnią tradycję chrześcijaństwa w Polsce oraz wielowiekowe przywiązanie Polaków do wolności” - czytamy w przyjętej w poniedziałek deklaracji.

Małopolski sejmik liczy 39 radnych. PiS posiada tam 24 mandaty, co pozwala tej partii na samodzielne rządu. Koalicja Obywatelska ma 11 radnych, a PSL czterech.

To nie pierwsze region w Polsce, który zdecydował, że na jego terenie nie będzie "propagandy LGBT". Podobną deklarację przyjęli radni powiatu świdnickiego. Chcieli ją także przyjąć radni z Lublina, ale bezskutecznie.

Źródło: krakow.wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxac1b0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxac1b0
Więcej tematów