Trwa ładowanie...
d154x8w

Małopolska: radni sejmiku uchwalili deklarację o zagrożeniu LGBT

Sejmik województwa małopolskiego to kolejny samorząd, który postanowił "uwolnić" swój region od LGBT. Radni przyjęli deklarację, w której zobowiązują się do wsparcia "rodziny opartej na tradycyjnych wartościach oraz ochrony systemu oświaty przed propagandą LGBT" zagrażającej "prawidłowemu rozwojowi młodego pokolenia".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest deklaracja małopolskich radnych ws. LGBT
Jest deklaracja małopolskich radnych ws. LGBT (East News, Fot: Jan GRACZYŃSKI/East News)
d154x8w

"Sejmik województwa małopolskiego wyraża zdecydowany sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów LGBT, której cele kwestionują podstawowe prawa i wolności zagwarantowane w aktach prawa międzynarodowego" - czytamy w deklaracji przyjętej w poniedziałek głosami 22 radnych PiS. O przyjęciu deklaracji poinformował krakowski oddział portalu wyborcza.pl.

Zdaniem autorów deklaracji, działania podejmowane ostatnio przez niektórych "przedstawicieli samorządowej jak i krajowej sceny politycznej" mają służyć wywołaniu "fundamentalnych zmian w życiu społecznym". "Działania te zorientowane są na anihilację wartości ukształtowanych przez wielowiekowe dziedzictwo chrześcijaństwa, ważnych szczególnie dla mieszkańców Małopolski" - piszą autorzy dokumentu.

Zobacz także: Rodzice dzieci LGBT napisali list do Kaczyńskiego. "Nasze dzieci też są Polakami"

d154x8w

Radni zadeklarowali wsparcie "dla rodziny opartej na tradycyjnych wartościach oraz ochronę systemu oświaty przed propagandą LGBT zagrażającą prawidłowemu rozwojowi młodego pokolenia".

"Deklarujemy, że sejmik w realizacji swoich zadań publicznych będzie wierny tradycji narodowej i państwowej mając w pamięci tysiącletnią tradycję chrześcijaństwa w Polsce oraz wielowiekowe przywiązanie Polaków do wolności” - czytamy w przyjętej w poniedziałek deklaracji.

Małopolski sejmik liczy 39 radnych. PiS posiada tam 24 mandaty, co pozwala tej partii na samodzielne rządu. Koalicja Obywatelska ma 11 radnych, a PSL czterech.

Zobacz także: "Polska krajem wolnym od LGBT". Do jakich krajów równamy?

To nie pierwsze region w Polsce, który zdecydował, że na jego terenie nie będzie "propagandy LGBT". Podobną deklarację przyjęli radni powiatu świdnickiego. Chcieli ją także przyjąć radni z Lublina, ale bezskutecznie.

Źródło: krakow.wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d154x8w

Podziel się opinią

Share
d154x8w
d154x8w
Więcej tematów