Trwa ładowanie...
d15yrqu

Radni zdecydowali. "Powiat świdnicki wolny od LGBT"

Rada Powiatu w Świdniku przyjęła deklarację "Powiat Świdnicki wolny od ideologii LGBT". Stanowi ona swoistą kontrę dla karty LGBT+, którą niedawno podpisał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejne samorządy mogą podpisać podobną deklarację
Kolejne samorządy mogą podpisać podobną deklarację (iStock.com)
d15yrqu

Za przyjęciem deklaracji było 15 radnych, 1 wstrzymał się od głosu, a dwóch było przeciw. - Warszawska inicjatywa jest bardzo nagłośniona, m.in. dzięki temu, że pojawiła się w stolicy. Wpływa na świadomość nauczycieli, którzy w pewien sposób są pod presją tego typu działań - powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim" radny startujący z listy PiS Radosław Brzózka.

Brzózka podkreślił, że w ten sposób wysyłają "sygnał" do rodziców i dziadków dzieci ze świdnickich szkół. - Nie muszą obawiać się żadnej presji ideologicznej. Mogą jak do tej pory spokojnie wychowywać dzieci - zaznaczył.

d15yrqu

Przeciwnego zdania są radni opozycji. Jakub Osina reprezentujący Świdnik Wspólna Sprawa twierdzi, że cała inicjatywa jest "niepoważna". - Samorząd w ogóle nie powinien zajmować się takimi ideologicznymi wycieczkami. Jeśli trzeba przed czymś chronić nasze dzieci to przed pedofilami w Kościele a nie przed wyimaginowanym natarciem środowiska LGBT - ocenił.

W ślady radnych ze Świdnika mogą niebawem pójść inni samorządowcy z woj. lubelskiego. Podobny temat ma podjąć jeszcze w środę Rada Miejska w Ostrowie Lubelskim, a następnego dnia Rada Miejska w Urzędowie.

Źródło: "Dziennik Wschodni"

d15yrqu

Zobacz także: Trybunał orzekł ws. KRS. Opozycja jest wściekła

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d15yrqu

Podziel się opinią

Share

d15yrqu

d15yrqu
Więcej tematów