Trwa ładowanie...
ycipk-cj2anp

Radni zdecydowali. "Powiat świdnicki wolny od LGBT"

Rada Powiatu w Świdniku przyjęła deklarację "Powiat Świdnicki wolny od ideologii LGBT". Stanowi ona swoistą kontrę dla karty LGBT+, którą niedawno podpisał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejne samorządy mogą podpisać podobną deklarację
Kolejne samorządy mogą podpisać podobną deklarację (iStock.com)
ycipk-cj2anp

Za przyjęciem deklaracji było 15 radnych, 1 wstrzymał się od głosu, a dwóch było przeciw. - Warszawska inicjatywa jest bardzo nagłośniona, m.in. dzięki temu, że pojawiła się w stolicy. Wpływa na świadomość nauczycieli, którzy w pewien sposób są pod presją tego typu działań - powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim" radny startujący z listy PiS Radosław Brzózka.

Brzózka podkreślił, że w ten sposób wysyłają "sygnał" do rodziców i dziadków dzieci ze świdnickich szkół. - Nie muszą obawiać się żadnej presji ideologicznej. Mogą jak do tej pory spokojnie wychowywać dzieci - zaznaczył.

ycipk-cj2anp

Przeciwnego zdania są radni opozycji. Jakub Osina reprezentujący Świdnik Wspólna Sprawa twierdzi, że cała inicjatywa jest "niepoważna". - Samorząd w ogóle nie powinien zajmować się takimi ideologicznymi wycieczkami. Jeśli trzeba przed czymś chronić nasze dzieci to przed pedofilami w Kościele a nie przed wyimaginowanym natarciem środowiska LGBT - ocenił.

W ślady radnych ze Świdnika mogą niebawem pójść inni samorządowcy z woj. lubelskiego. Podobny temat ma podjąć jeszcze w środę Rada Miejska w Ostrowie Lubelskim, a następnego dnia Rada Miejska w Urzędowie.

Źródło: "Dziennik Wschodni"

ycipk-cj2anp

Zobacz także: Trybunał orzekł ws. KRS. Opozycja jest wściekła

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-cj2anp

ycipk-cj2anp
ycipk-cj2anp