Trwa ładowanie...

Radni zdecydowali. "Powiat świdnicki wolny od LGBT"

Rada Powiatu w Świdniku przyjęła deklarację "Powiat Świdnicki wolny od ideologii LGBT". Stanowi ona swoistą kontrę dla karty LGBT+, którą niedawno podpisał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
Share
Kolejne samorządy mogą podpisać podobną deklarację
Kolejne samorządy mogą podpisać podobną deklaracjęŹródło: iStock.com
d21m47x

Za przyjęciem deklaracji było 15 radnych, 1 wstrzymał się od głosu, a dwóch było przeciw. - Warszawska inicjatywa jest bardzo nagłośniona, m.in. dzięki temu, że pojawiła się w stolicy. Wpływa na świadomość nauczycieli, którzy w pewien sposób są pod presją tego typu działań - powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim" radny startujący z listy PiS Radosław Brzózka.

Brzózka podkreślił, że w ten sposób wysyłają "sygnał" do rodziców i dziadków dzieci ze świdnickich szkół. - Nie muszą obawiać się żadnej presji ideologicznej. Mogą jak do tej pory spokojnie wychowywać dzieci - zaznaczył.

d21m47x

Przeciwnego zdania są radni opozycji. Jakub Osina reprezentujący Świdnik Wspólna Sprawa twierdzi, że cała inicjatywa jest "niepoważna". - Samorząd w ogóle nie powinien zajmować się takimi ideologicznymi wycieczkami. Jeśli trzeba przed czymś chronić nasze dzieci to przed pedofilami w Kościele a nie przed wyimaginowanym natarciem środowiska LGBT - ocenił.

W ślady radnych ze Świdnika mogą niebawem pójść inni samorządowcy z woj. lubelskiego. Podobny temat ma podjąć jeszcze w środę Rada Miejska w Ostrowie Lubelskim, a następnego dnia Rada Miejska w Urzędowie.

Źródło: "Dziennik Wschodni"

d21m47x

Zobacz także: Trybunał orzekł ws. KRS. Opozycja jest wściekła

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21m47x

Podziel się opinią

Share
d21m47x
d21m47x
Więcej tematów