Trwa ładowanie...

Wiceminister Jarosław Sellin o debacie LGBT w ECS w rocznicę śmierci papieża: to prowokacja

Gdańskie stowarzyszenie Tolerado, działające na rzecz środowiska LGBT, 2 kwietnia organizuje w Europejskim Centrum Solidarności debatę. Protestuje przeciwko temu ministerstwo kultury. Zdaniem wiceministra Jarosława Sellina to prowokacja. Dlaczego? Bo to rocznica śmierci papieża Jana Pawła II.

Share
Wiceminister Jarosław Sellin o debacie LGBT w ECS w rocznicę śmierci papieża:  to prowokacjaŹródło: East News, fot: Jacek Domiński/Reporter
dzxlc0h

Europejskie Centrum Solidarności, o czym można się przekonać na stronie internetowej tej instytucji, to nie tylko instytucja upamiętniająca rewolucję Solidarności i upadek komunizmu w Europie. To również placówka edukacyjna i miejsce spotkań. ECS wynajmuje też swoje sale różnym firmom, instytucjom i organizacjom, które pragną na jego terenie zorganizować konferencję czy debatę. Traf chciał, że 2 kwietnia w ECS chce zorganizować swoją imprezę gdańskie stowarzyszenie Tolerado, działające na rzecz środowiska LGBT.

Jak poinformowały we wtorek "Wiadomości TVP" debata nosi tytuł "Jeden partner przez całe życie, czy co tydzień jeden?" i bardzo zaniepokoiła resort kultury i dziedzictwa narodowego. - Wyznaczenie daty takiej debaty na 2 kwietnia, w rocznicę śmierci Jana Pawła II jest jakąś formą prowokacji i bardzo bulwersującym faktem - stwierdził w rozmowie z reporterem "Wiadomości" Jarosław Sellin

dzxlc0h

Jego zdaniem "promocja tak radykalnej ideologii jest sprzeczna z duchem solidarności a także ze statutem tej instytucji" - poinformowano w programie. Ministerstwo poinformowało już o swoich wątpliwościach szefostwo ECS i teraz oczekuje reakcji. Jakiej?

- Zaprzestania tego typu działań. ECS wie, czym powinno się zajmować. Na pewno nie tym - dodał wiceminister.

Tolerado nie po raz pierwszy organizuje spotkanie na terenie ECS. Ostatnie odbyło się tam 15 marca. Wówczas debatowano na temat litery A w skrócie LGBTQIA. Wówczas nikt nie protestował.

dzxlc0h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzxlc0h
Więcej tematów