Trwa ładowanie...
d2qi8h2

Wiceminister Jarosław Sellin o debacie LGBT w ECS w rocznicę śmierci papieża: to prowokacja

Gdańskie stowarzyszenie Tolerado, działające na rzecz środowiska LGBT, 2 kwietnia organizuje w Europejskim Centrum Solidarności debatę. Protestuje przeciwko temu ministerstwo kultury. Zdaniem wiceministra Jarosława Sellina to prowokacja. Dlaczego? Bo to rocznica śmierci papieża Jana Pawła II.
Share
Jarosław Sellin protestuje przeciwko debacie środowiska LGBT w ECS
Jarosław Sellin protestuje przeciwko debacie środowiska LGBT w ECSŹródło: East News, Fot: Jacek Domiński/Reporter
d2qi8h2

Europejskie Centrum Solidarności, o czym można się przekonać na stronie internetowej tej instytucji, to nie tylko instytucja upamiętniająca rewolucję Solidarności i upadek komunizmu w Europie. To również placówka edukacyjna i miejsce spotkań. ECS wynajmuje też swoje sale różnym firmom, instytucjom i organizacjom, które pragną na jego terenie zorganizować konferencję czy debatę. Traf chciał, że 2 kwietnia w ECS chce zorganizować swoją imprezę gdańskie stowarzyszenie Tolerado, działające na rzecz środowiska LGBT.

Zobacz także: Lech Wałęsa kaja się ws. LGBT. Przypomina zdjęcie z Eltonem Johnem

Jak poinformowały we wtorek "Wiadomości TVP" debata nosi tytuł "Jeden partner przez całe życie, czy co tydzień jeden?" i bardzo zaniepokoiła resort kultury i dziedzictwa narodowego. - Wyznaczenie daty takiej debaty na 2 kwietnia, w rocznicę śmierci Jana Pawła II jest jakąś formą prowokacji i bardzo bulwersującym faktem - stwierdził w rozmowie z reporterem "Wiadomości" Jarosław Sellin

d2qi8h2

Jego zdaniem "promocja tak radykalnej ideologii jest sprzeczna z duchem solidarności a także ze statutem tej instytucji" - poinformowano w programie. Ministerstwo poinformowało już o swoich wątpliwościach szefostwo ECS i teraz oczekuje reakcji. Jakiej?

Zobacz także: Konwencja regionalna PiS w Jasionce. Jarosław Kaczyński: trzeba gryźć trawę

- Zaprzestania tego typu działań. ECS wie, czym powinno się zajmować. Na pewno nie tym - dodał wiceminister.

Tolerado nie po raz pierwszy organizuje spotkanie na terenie ECS. Ostatnie odbyło się tam 15 marca. Wówczas debatowano na temat litery A w skrócie LGBTQIA. Wówczas nikt nie protestował.

d2qi8h2

Podziel się opinią

Share
d2qi8h2
d2qi8h2
Więcej tematów