Trwa ładowanie...
d3e5z4o

Lublin: wojewoda wręczył medale i dyplomy za walkę z ideologią LGBT

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek nagrodził samorządowców za podjęte przez nich uchwały wymierzone w środowisko osób LGBT. Były medale i dyplomy za "podjęte działania w celu ochrony instytucji rodziny przed zagrożeniami ze strony destrukcyjnych ideologii".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek nagrodził samorządy "wolne od LGBT"
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek nagrodził samorządy "wolne od LGBT" (East News)
d3e5z4o

Medale i dyplomy wojewoda wręczył samorządowcom w środę, z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin. - W Ewangelii jest takie bardzo ważne zdanie: „dla przyszłości wszelkich społeczności i wspólnot najważniejsza jest jedność”. Jedność to trwałość. Trudno sobie wyobrazić jedność wspólnoty bez jej trwałości. Jeżeli chcemy, żeby wspólnota, która ma na imię naród polski, wspólnota jaką jest państwo polskie, a której podstawą zawsze była, jest i będzie rodzina, była jednością a zatem była trwała, to troska o rodzinę jest troską podstawową, absolutnie elementarną - przekonywał w swoim wystąpieniu Przemysław Czarnek.

Zobacz także: Radni zdecydowali. "Powiat świdnicki wolny od LGBT"

- I wszystko, co widzimy, co się dzieje na naszych oczach, to wielkie, totalne uderzenie w jedność wspólnoty narodu polskiego. Jeśli szatan chce uderzyć w tę wspólnotę - uderza w rodzinę. Jeśli zniszczy rodzinę, zniszczy naród - mówił wojewoda.

Czarnek przekonywał, że instytucją, która broni rodziny jest Kościół katolicki. - Jeśli przyjdą zniszczyć naród, to zaczną od Kościoła - grzmiał. - Wszystko co obserwujemy, a co jest związane z ideologią LGBT, której państwo - obecni na tej sali - tak stanowczo przeciwstawiliście się, to jest coś co jest wymierzone w rodzinę, w naród, człowieka. To jest coś, co jest sprzeczne z Konstytucją RP. Tą konstytucją, z którą łażą po ulicach i krzyczą "konstytucja, konstytucja", nie widząc co jest w niej zapisane - dowodził.

d3e5z4o

Zobacz także: „Tylko nie mów nikomu”. Prokuratorzy przeanalizują przypadki ujawnione w filmie. Komentarz Sekielskiego

Wojewoda podkreślał, powołując się na zapisy konstytucji, że nie ma rodziny bez małżeństwa, jako związku kobiety i mężczyzny. Wymienił też prokreację, jako podstawową funkcję rodziny. - Jak tę funkcję, na litość boską, ma zrealizować związek gejów czy lesbijek? On musi być odstawiony na boczne tory i marginalizowany, bo nie może być równy związkowi małżeńskiemu kobiety i mężczyzny - alarmował wojewoda.

Zobacz także: Małopolska: radni sejmiku uchwalili deklarację o zagrożeniu LGBT

d3e5z4o

Dyplomy i medale wojewody trafiły do samorządowców z dziewięciu samorządów w województwie lubelskim. Otrzymały je - jak czytamy na stronie Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie - "za podjęte działania w celu ochrony instytucji rodziny przed zagrożeniami ze strony destrukcyjnych ideologii, poprzez włączenie się w akcję 'Samorząd wolny od ideologii LGBT', kultywowanie myśli Św. Papieża Jana Pawła II wzywającego do 'przeciwstawienia się wszystkiemu, co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa' oraz do promowania cywilizacji życia, wbrew szerzącej się kulturze śmierci".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3e5z4o

Podziel się opinią

Share
d3e5z4o
d3e5z4o
Więcej tematów