Trwa ładowanie...

Lublin: wojewoda wręczył medale i dyplomy za walkę z ideologią LGBT

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek nagrodził samorządowców za podjęte przez nich uchwały wymierzone w środowisko osób LGBT. Były medale i dyplomy za "podjęte działania w celu ochrony instytucji rodziny przed zagrożeniami ze strony destrukcyjnych ideologii".

Lublin: wojewoda wręczył medale i dyplomy za walkę z ideologią LGBTŹródło: East News
d3zvs9e

Medale i dyplomy wojewoda wręczył samorządowcom w środę, z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin. - W Ewangelii jest takie bardzo ważne zdanie: „dla przyszłości wszelkich społeczności i wspólnot najważniejsza jest jedność”. Jedność to trwałość. Trudno sobie wyobrazić jedność wspólnoty bez jej trwałości. Jeżeli chcemy, żeby wspólnota, która ma na imię naród polski, wspólnota jaką jest państwo polskie, a której podstawą zawsze była, jest i będzie rodzina, była jednością a zatem była trwała, to troska o rodzinę jest troską podstawową, absolutnie elementarną - przekonywał w swoim wystąpieniu Przemysław Czarnek.

- I wszystko, co widzimy, co się dzieje na naszych oczach, to wielkie, totalne uderzenie w jedność wspólnoty narodu polskiego. Jeśli szatan chce uderzyć w tę wspólnotę - uderza w rodzinę. Jeśli zniszczy rodzinę, zniszczy naród - mówił wojewoda.

Czarnek przekonywał, że instytucją, która broni rodziny jest Kościół katolicki. - Jeśli przyjdą zniszczyć naród, to zaczną od Kościoła - grzmiał. - Wszystko co obserwujemy, a co jest związane z ideologią LGBT, której państwo - obecni na tej sali - tak stanowczo przeciwstawiliście się, to jest coś co jest wymierzone w rodzinę, w naród, człowieka. To jest coś, co jest sprzeczne z Konstytucją RP. Tą konstytucją, z którą łażą po ulicach i krzyczą "konstytucja, konstytucja", nie widząc co jest w niej zapisane - dowodził.

Zobacz także: „Tylko nie mów nikomu”. Prokuratorzy przeanalizują przypadki ujawnione w filmie. Komentarz Sekielskiego

Wojewoda podkreślał, powołując się na zapisy konstytucji, że nie ma rodziny bez małżeństwa, jako związku kobiety i mężczyzny. Wymienił też prokreację, jako podstawową funkcję rodziny. - Jak tę funkcję, na litość boską, ma zrealizować związek gejów czy lesbijek? On musi być odstawiony na boczne tory i marginalizowany, bo nie może być równy związkowi małżeńskiemu kobiety i mężczyzny - alarmował wojewoda.

d3zvs9e

Dyplomy i medale wojewody trafiły do samorządowców z dziewięciu samorządów w województwie lubelskim. Otrzymały je - jak czytamy na stronie Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie - "za podjęte działania w celu ochrony instytucji rodziny przed zagrożeniami ze strony destrukcyjnych ideologii, poprzez włączenie się w akcję 'Samorząd wolny od ideologii LGBT', kultywowanie myśli Św. Papieża Jana Pawła II wzywającego do 'przeciwstawienia się wszystkiemu, co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa' oraz do promowania cywilizacji życia, wbrew szerzącej się kulturze śmierci".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3zvs9e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zvs9e
Więcej tematów